Θρίλερ στο Βέλγιο

Σε θρίλερ εξελίχθηκε ο αγώνας της Σταντάρ Λιέγης με την Αρσεναλ για τον 8ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, στον οποίο συμμετέχει και ο Ολυμπιακός.

Οι Βέλγοι βρέθηκαν από το 4ο λεπτό κιόλας να προηγούνται 2-0 με γκολ των Μανγκάλα και Γιοβάνοβιτς. Ομως, η Αρσεναλ κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι. Ο Μπέντνερ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και οι Φερμάελεν και Εντουάρντο σε ένα τρίλεπτο (78'-81') ανέτρεψαν το σκορ (2-3).

Ισόπαλο, χωρίς γκολ, τελείωσε το μεγάλο ντέρμπι της πρεμιέρας ανάμεσα σε Ιντερ και Μπαρτσελόνα στο Μιλάνο. Στον πέμπτο όμιλο, η Λιόν νίκησε τη Φιορεντίνα με 1-0, χάρη σε γκολ του Πιάνιτς. Στο άλλο παιχνίδι του γκρουπ, ο Κάουτ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έδωσε τη νίκη στη Λίβερπουλ κόντρα στην Ντέμπρετσεν.