Εκκληση στην Πολιτεία

Δραματική έκκληση στην Πολιτεία απηύθυνε χθες η διοργανώτρια της Α1 βόλεϊ ανδρών ΕΣΑΠ για υλοποίηση των δεσμεύσεων (βλέπε τακτικές επιχορηγήσεις) που έχει αναλάβει.

Διαφορετικά, θα προχωρήσει σε αναστολή του πρωταθλήματος τον Δεκέμβριο. Η απόφαση ελήφθη αργά χθες βράδυ στη συνεδρίαση του Δ.Σ. της. Την ήττα γνώρισε στην Εσθονία από την Ταλίν ο Αρης με 3-0 σετ (25-21, 25-18, 25-17) στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «32» του CEV Cup. Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τρίτη στη Θεσσαλονίκη και οι «κιτρινόμαυροι» θα επιδιώξουν τη νίκη ανεξάρτητα από το σκορ, ώστε να διεκδικήσουν την πρόκριση στο «χρυσό» σετ. Χωρίς τον προπονητή της Δημήτρη Ανδρεόπουλο, που λόγω σοβαρού προβλήματος δεν ταξίδεψε στην Ισπανία, η Λαμία ηττήθηκε επίσης, με 3-1 (25-19, 24-26, 25-21, 25-15) στην Αλμερία από την τοπική Ουνικάχα.