ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ «ΕΦΟΔΟΣ» ΣΑΒΒΙΔΗ ΓΙΑ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΧΡΕΩΝ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΕΝΩΠΙΟΝ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ

Υπόσχεται 80 εκ. στον ΠΑΟΚ αν σβηστούν 20

Παρουσίασε τη νέα Τούμπα, νέο προπονητικό κέντρο και επενδύσεις 150 εκατ. ευρώ

Ο Ιβάν Σαββίδης υποσχέθηκε να επενδύσει αμέσως 80 εκατ. σε ΠΑΟΚ και γήπεδο Τούμπας, αν το Δημόσιο σβήσει τις προσαυξήσεις (20 εκ.) και πληρωθεί μόνο το χρέος των 11 εκ. Στο 92' νίκησε (2-1) ο ΠΑΟΚ τη Σαχτέρ Καραγκάντι.

Πλήρες θέμα...

• Ποδόσφαιρο

• Διορθώνει κακώς κείμενα και δίνει ευκαιρίες ο Μίτσελ
      Η εικόνα του Ολυμπιακού στο πρώτο μισό του αγώνα με την Παρί Σεν Ζερμέν και η συμπεριφορά των οπαδών που βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου Καραϊσκάκη βοήθησαν στο να μην υπάρξουν τριγμοί στο εσωτερικό της ομάδας. «Κοιτάμε μπροστά, δεν υπάρχει θέμα Μίτσελ αυτή τη στιγμή, ήταν προπονητής της ομάδας όχι μόνο στο δεύτερο, αλλά και στο πρώτο ημίχρονο του ματς με την Παρί», τόνισε χθες στενός συνεργάτης του Βαγγέλη Μαρινάκη.
    • Η ΑΕΚ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΑΙΑ Κίνδυνος καμπάνας
      Υπόλογη για τους οπαδούς της η ΑΕΚ Βαριές «καμπάνες» αντιμετωπίζει η ΑΕΚ λόγω των επεισοδίων στο φιλικό παιχνίδι του περασμένου Σαββάτου με τον Ιωνικό. Ο αθλητικός εισαγγελέας Κ. Πετρόπουλος άσκησε δίωξη, βάσει του άρθρου 15, παράγραφος 3 (ρίψεις αντικειμένων) και παράγραφος 4 (είσοδος οπαδών στον αγωνιστικό χώρο), επίσης βάσει του άρθρου 26 του Πειθαρχικού Κώδικα της ΕΠΟ (δυσφήμηση του αθλήματος), όπως τροποποιήθηκε και ισχύει από 28-6-2013.
    • Νταμπίζας: Συνεπής η ΠΑΕ
      Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται σε περίοδο οικονομικής εξυγίανσης και ο Νίκος Νταμπίζας εκτίμησε πως για την τρέχουσα περίοδο δεν θα υπάρξουν καθυστερήσεις στις πληρωμές των ποδοσφαιριστών.
    • ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ Τρόμαξε αλλά κέρδισε ο Δικέφαλος
      Ο Βούκιτς σκοράρει στις καθυστερήσεις και πνίγεται στις αγκαλιές των συμπαικτών του Τη μεγάλη ανατροπή (2-1) πέτυχε στην άδεια Τούμπα ο ΠΑΟΚ, που βρέθηκε πίσω στο σκορ (50' πέν.Κάνας) και γύρισε το ματς με τη Σαχτέρ Καραγκάντι στο τελευταίο τέταρτο. Με σκόρερ τον Αθανασιάδη (75') και τον Σέρβο Βούκιτς στο 92ο λεπτό. Στο άλλο παιχνίδι του 12ου Ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ, Μακάμπι Χάιφα-Αλκμάαρ 0-1. Επόμενο ματς του Δικεφάλου σε 15 ημέρες, επί ολλανδικού εδάφους, με αντίπαλο την Αλκμάαρ.
    • Νίκη για Αλκμααρ, «βόμβα» από τη Σουόνσι
      Ο ΑΠΟΕΛ έφυγε από το Τελ Αβίβ με το σεντόνι καθαρό, χάρη στον τερματοφύλακά του: ο Ούγκο Πάρντο έπιασε το πέναλτι του Ιτζχάκι στο 94ο λεπτό και ο πρωταθλητής Κύπρου κράτησε τη Μακάμπι στο 0-0!