Φιλική νίκη του Αρη, 3-1

ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ πολύ καλά για ένα ημίχρονο ο Αρης επικράτησε 3-1 του Παναιτωλικού σε φιλικό στο Καρπενήσι. Οι δύο προπονητές δοκίμασαν σχήματα και πρόσωπα κάνοντας πολλές αλλαγές κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Μόλις στο 7' ο Καστίγιο άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ, ενώ στο 24' ο Ρότσα με πέναλτι δεν είχε κανένα πρόβλημα να ισοφαρίσει.

Το 1-1 έδειχνε πως θα είναι το τελικό σκορ, όμως στο 84' ο Αγγελούδης έκανε το 2-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τόχα πέτυχε με πέναλτι το 3-1.

ΑΡΗΣ: Βελλίδης (90' Καράδαης), Βανγκέλι (56' Κασναφέρης), Μίσελ (77' Αγτζίδης), Λαζαρίδης (69' Παπαζαχαρίας), Κοτσώνης (46' Γιαννίτσης), Φατί (78' Αγγελούδης), Νέτο (56' Σακάτα), Καστίγιο (78' Γιαννιώτας), Καπετάνος (Τόχα 46'), Σολτάνι (63' Κανούλας), Τσέζαρεκ (63' Οικονομόπουλος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τζενάμο (46' Μπαμπανιώτης), Ρότσα (74' Κούσης), Γκόλιας (63' Σαμαράς), Αναστασιάδης (46' Κουτρομάνος), Γούσας, Μουμίν (46' Δέντσας), Θεοδωρίδης (46' Σαραγόσα), Μπουμάλ (69' Μεταξούλης), Καμαρά (46' Καραμαλίκης), Παλαιολόγος (46' Πασάς), Εντζεγκουέλε (87' Αναστασιάδης).