Σοκ στον Άρη που έπαιζε με 10 από το 73'

Στο 93' ισοφάρισε ο Πανιώνιος

Οφσάιντ ο σκόρερ Κουμορτζί

Ψυχρολουσία για τον Άρη που δέχτηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων την ισοφάριση στο «Κλεάνθης Βικελίδης» από τον Πανιώνιο. Ο Κουμορτζί με κεφαλιά ισοφάρισε το γκολ που είχε σημειώσει στο 82’ με όμορφη εκτέλεση φάουλ ο Νέτο. Ο Άρης έπαιξε με 10 παίκτες από το 73’ λόγω αποβολής του Αράνο (ΦΩΤΟ).

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε τον αγώνα με αναγκαστική αλλαγή στο 5ο λεπτό όταν αποχώρησε τραυματίας ο Μπέλιτς και πέρασε στην εστία των Νεοσμυρνιωτών ο Μπεθέρα. Απώλεια είχε και ο Άρης αφού χτύπησε και αποχώρησε στο 24’ ο Αμπρέου. Στο 14’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν
σημαντική ευκαιρία, όταν σε σέντρα του Ριέρα, ο Μπάλαμπαν πετάχθηκε και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα, ο Αμπρέου πέρασε την μπάλα πάνω από τον Μπεθέρα, αλλά ο Ομο έδιωξε πριν περάσει η γραμμή, ενώ στο 35' ο Κόκε δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και να εκμεταλλευτεί την μπαλιά του Γκαρσία.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49’) ο Πανιώνιος έχασε τη δεύτερη μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Ριέρα έφυγε μόνος του μπροστά και επιχείρησε να ντριμπλάρει τον Σηφάκη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο 55' ακυρώθηκε γκολ του Κόκε, ως επιθετικό φάουλ του Ρονάλντο Γιάρο πάνω στον Μανιάτη.

Στο 73’ ο Κουμορτζί έφυγε μόνος του μπροστά και ήταν σε προφανή θέση για γκολ όταν τον ανέτρεψε λίγο έξω από την περιοχή ο Αράνο που αποβλήθηκε. Ο Άρης αφού δεν εύρισκε λύσεις για το γκολ μέσα από το παιχνίδι του, το πέτυχε τελικά με στημένη φάση, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νέτο στο 82’ (1-0). Τελικά στο 93’ ισοφάρισε με κεφαλιά ο Κουμορτζί, ο οποίος πάντως με βάση τα τηλεοπτικά ριπλέι ήταν σε θέση οφσάιντ και το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει.

ΣΚΟΡΕΡ: 82’ Νέτο – 93’ Κουμορτζί
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)
ΚΟΚΚΙΝΗ: 73' Αράνο
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Νέτο, Καμπόρα, Σηφάκης - Λάτκα, Κουμορτζί, Μπάλαμπαν, Μανιάτης

ΑΡΗΣ (Εκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Κουλουχέρης, Ρονάλντο Γιάρο, Κάλβο, Φερνάντες, Ρόβας (76'  Βαγγέλι), Πίτου Γκαρσία (64' Χαβίτο), Κόκε, Αμπρέου (24' Καμπόρα).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Εμίλιο Φερέρα): Μπέλιτς (6' Μπεθέρα), Μανιάτης, Λάτκα, Νικολάου, Όμο, Ριέρα, Καστελιόνε (86' Σκούφαλης), Κουμόρτζι, Τζαβέλλας, Εστογιάνοφ (69' Γουνδουλάκης), Μπάλαμπαν.