Τρία δοκάρια είχαν οι φιλοξενούμενοι

Σούπερ Λίγκα: Καβάλα-ΠΑΟΚ 0-0

Με την τύχη τους τα βάζουν οι παίκτες του ΠΑΟΚ, που άξιζαν τη νίκη στην Καβάλα, όμως έχασαν σωρεία ευκαιριών, με κορυφαίες τα τρία δοκάρια και έμειναν στο 0-0 με τους “Αργοναύτες”. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την εντυπωσιακή τους πορεία, ακόμα και με αρκετή τύχη, αφού παρέμειναν αήττητοι κόντρα σε Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, ΑΕΚ, Άρη και ΠΑΟΚ.

Η επίθεση διαρκείας του ΠΑΟΚ ξεκίνησε στο 4ο λεπτό με τον “κεραυνό” του Βιεϊρίνια, που έδιωξε εντυπωσιακά με διπλή προσπάθεια ο Κάλατς. Ο Αυστραλός πορτιέρο νίκησε και πάλι τον Πορτογάλο στο 30', όταν ο Βιεϊρίνια έπιασε άλλο ένα δυνατό μακρινό σουτ και ο Κάλατς έδιωξε με εντυπωσιακή εκτίναξη. Η μόνη ουσιαστική ευκαιρία των γηπεδούχων ήρθε στο 44', όταν ο Ρινκόν σε τετ-α-τετ έστειλε άψυχα την μπάλα στα χέρια του Χαλκιά.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως το πρώτο, με μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ. Ο Τσιρίλο έκανε σέντρα σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της Καβάλας. Το δεύτερο δοκάρι του ΠΑΟΚ ήρθε στο 62' με το δυνατό σουτ του Λίνο, ενώ δοκάρι είχε και ο Παπάζογλου στο 66', με κοντινή κεφαλιά.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τ. Κάκος (Κέρκυρας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Παβίσεβιτς, Μεντί, Ντουγκλάο, Οικονόμου, Ψωμάς, Ντομπρασίνοβιτς – Σορλέν, Λίνο

ΚΑΒΑΛΑ (Βαγγέλης Γούτης): Κάλατς, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Ντουγκλάο, Ψωμάς, Ντικρόκ, Ντομπρασίνοβιτς, Ρινκόν (81' Λεοντίου), Μεντί, Ιωάννου (76' Σουλτανίδης), Ονουάτσι (87' Λάκης)

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Χαλκιάς, Αραμπατζής, Λίνο, Τσιρίλο, Κοντρέρας, Ιβιτς, Σορλέν (70' Κουτσιανικούλης), Πάμπλο Γκαρσία, Βιτόλο, Βιεϊρίνια, Παπάζογλου