Παίχτηκε σήμερα το β' ημίχρονο στο Χαριλάου

Ολοκληρώθηκε ο θρίαμβος (2-0) του Πανθρακικού

Σε δυο δόσεις ολοκληρώθηκε ο θρίαμβος του Πανθρακικού. Το Σάββατο σκόραρε στο 42' ο Παπουλής, στο ημίχρονο διακόπηκε το παιχνίδι λόγω ισχυρής βροχόπτωσης και σήμερα παίχθηκε το δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα της Κομοτηνής να κερδίζει με 2-0 στο Χαριλάου.

Το δεύτερο γκολ του Πανθρακικού πέτυχε ...σήμερα στο 75ο λεπτό με πέναλτι ο Ρομπέρ. Το κέρδισε ο Μπέλεκ, σε ανατροπή από τον Κουλουχέρη. Ο Έκτορ Ραούλ Κούπερ, παρά το γεγονός ότι με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έριξε στον αγώνα τους Λαμπριάκο και Κόκε, δεν μπόρεσε να βρει λύσεις στην επίθεση. Έτσι σημειώθηκε η δεύτερη συνεχόμενη νίκη του Πανθρακικού που από τους 9 βαθμούς, τους 4 τους έχει πάρει με αντίπαλο τον Άρη.

ΣΚΟΡΕΡ: 42' Παπουλής, 75' πεν. Ρομπέρ
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μήτσιος (Ηπείρου)