Νίκησε στους «Ζωσιμάδες» τον Ατρόμητο με 1-0 και εξακολουθεί να ελπίζει

Παραμένει ζωντανός ο ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε νίκη ελπίδας στους «Ζωσιμάδες» σε βάρος του Ατρομήτου με 1-0 και παραμένει ζωντανός στην προσπάθεια που καταβάλει για να παραμείνει στη μεγάλη κατηγορία. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε στο 22ο λεπτό ο Μπακαγιόκο. Ο Ατρτόμητος μετά την ήττα του έχασε ουσιαστικά τις όποιες ελπίδες για συμμετοχή στα πλέι οφ.

Στο πρώτο 45λεπτο οι δύο ομάδες έδιναν μάχη για την επικράτηση στη μεσαία γραμμή και ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν οι δύο τερματοφύλακες. Στην πρώτη αξιόλογη φάση του ματς, ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε. Ήταν το 22ο λεπτό, όταν ο Μπακαγιόκο εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην άμυνα του Ατρομήτου και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μιχαηλίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος μπήκε περισσότερο αποφασιστικός και πίεσε τους Γιαννιώτες, οι οποίοι πρωτίστως είχαν το νου τους στην άμυνα και με αντεπιθέσεις προσπαθούσαν να επισκεφτούν τα καρέ του Μιχαηλίδη. Οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση των Αθηναίων και κατάφεραν να πάρουν μια πολύτιμη νίκη. Ο Ατρόμητος έφθασε πολύ κοντά στην ισοφάριση, όταν στο 90’ είχε δοκάρι με τον Σαγκανόφσκι. Παράλληλα διαμαρτύρεται για μη καταλογισμό πέναλτι στο 89’ σε ανατροπή του Σαγκανόφσκι από τον Μαϊστόροβιτς.

ΣΚΟΡΕΡ: 22΄Μπακαγιόκο
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Καζναφέρης, Μπουχάν, Κανακούδης, Ζαφειρόπουλος-Σαγκανόφσκι,, Τάτος

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:(Αναστόπουλος): Ζαφειρόπουλος, Ντάσιος, Κανακούδης, Μαϊστόροβιτς, Κώτσιος, Καζναφέρης, Ρόβας (67’ Τζάνης), Μπουχάν, Σίσιτς, Ντιμπαλά (82’ Στάθης), Μπακαγιόκο,
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: (Δώνης): Μιχαηλίδης, Σκόνδρας, Καραγκούνης, Μπανζίσκι (47’ Αποστολόπουλος), Ολιβέιρα, Τάτος, Μελισσάς, Σαρμιέντο, Φαβάλι (68’ Καλατζής), Αναστασάκος, Σαγκανόφσκι.