Σούπερ Λίγκα: ΠΑΟΚ-Καβάλα 1-0

Σε ματς χωρίς ιδιαίτερη βαθμολογική σημασία ο ΠΑΟΚ νίκησε την Καβάλα με 1-0 στην Τούμπα. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του
ημιχρόνου ο Μουσλίμοβιτς.

Το παιχνίδι ήταν πολύ κακό ποιοτικά στο μεγαλύτερο διάστημα με τις δυο ομάδες να αγωνίζονται με αρκετές απουσίες και φαίνεται να επηρεάστηκαν από αυτό το γεγονός. Ιδίως στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο δεν υπήρχε η παραμικρή ευκαιρία μπροστά από τις δύο εστίες.

Τελικά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προηγηθεί με τον Μουσλίμοβιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Βόσνιο να σκοράρει με διπλή προσπάθεια ύστερα από κόρνερ του Φωτάκη.

Το δυσάρεστο για τον ΠΑΟΚ ήταν ο τραυματισμός του Βιεϊρίνια, καθώς υπάρχει φόβος για θλάση του Πορτογάλου, κάτι που αν επιβεβαιωθεί θα στερήσει στον παίκτη τη δυνατότητα να παίξει στα πρώτα παιχνίδια των πλέι οφ.

ΣΚΟΡΕΡ: 45' Μουσλίμοβιτς
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μ. Ντάκος (Ξάνθης)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φωτάκης, Μαλεζάς - Ορούμα, Ρινκόν, Θεοδωρέλλης, Παβίσεβιτς

ΠΑΟΚ (Φ. Σάντος): Χαλκιάς, Αραμπατζής, Μουν (46΄ Παπάζογλου), Βιτόλο, Τσιρίλο, Σορλέν, Μουσλίμοβιτς (79΄ Φιλομένο), Μαλεζάς, Λίνο, Φωτάκης, Βιεϊρίνια (67΄
Κουτσιανικούλης)
ΚΑΒΑΛΑ (Κ. Τσαλίκης): Ιτάνζ, Παβίσεβιτς, Σμολάρεκ (83΄ Σόσιν), Ορούμα (70΄ Ιωάννου), Ντικρόκ (87΄ Σουλτανίδης), Ρινκόν, Οικονόμου, Φερέιρα, Ντιέ, Ονουάτσι, Θεοδωρέλλης