Ηλεκτρονική Έκδοση

Το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ

Τελευταία ενημέρωση:

Το enet.gr παρουσιάζει το πλήρες πρόγραμμα της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Σαράντα οκτώ ομάδες, ανάμεσά τους ΠΑΟΚ και ΑΕΚ, 12 όμιλοι και 144 αγώνες από τις 15 Σεπτεμβρίου μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου.

                                 Η βαθμολογία των 12 ομίλων

1ος όμιλος 2ος όμιλος
Ομάδα Αγ. Γκολ Β. Ομάδα Αγ. Γκολ Β.
1.ΠΑΟΚ 6 10-6 12 1.Σταντάρ Λιέγης 6 9-1 14
2.Ρουμπίν Καζάν 6 11-5 11 2.Ανόβερο 6 9-7 11
3.Τότεναμ 6 9-4 10 3.Κοπεγχάγη 6 5-9 5
4.Σάμροκ Ρόβερς 6 4-19 0 4.Βόρσκλα Πολτάβα 6 4-10 2
3ος όμιλος 4ος όμιλος
Ομάδα Αγ. Γκολ Β. Ομάδα Αγ. Γκολ Β.
1.PSV Αϊντχόφεν 6 13-5 16 1.Σπόρτινγκ Λισ. 6 8-4 12
2.Λέγκια Βαρσοβίας 6 7-9 9 2.Λάτσιο 6 7-5 9
3.Χάποελ Τελ Αβίβ 6 10-9 7 3.Βασλούι 6 5-8 6
4.Ραπίντ Βουκ 6 5-12 3 4.Ζυρίχη 6 5-8 5
5ος όμιλος 6ος όμιλος
Ομάδα Αγ. Γκολ Β. Ομάδα Αγ. Γκολ Β.
1.Μπεσίκτας 6 13-7 12 1.Αθλέτικ Μπιλμπάο 6 11-8 13
2.Στόουκ 6 10-7 11 2.Ζάλτσμπουργκ 6 11-8 10
3.Ντιναμό Κιέβου 6 7-7 7 3.Παρί Σεν Ζερμέν 6 8-7 10
4.Μακάμπι Τελ Αβίβ 6 8-17 2 4.Σλόβαν Μπρατ. 6 4-11 1
7ος όμιλος 8ος όμιλος
Ομάδα Αγ. Γκολ Β. Ομάδα Αγ. Γκολ Β.
1.Μέταλιστ Χαρκ. 6 15-6 14 1.Μπριζ 6 12-9 11
2.Άλκμααρ 6 10-7 8 2.Σπ. Μπράγκα 6 12-6 11
3.Αούστρια Βιέννης 6 10-11 8 3.Μπέρμπιγχαμ 6 8-8 10
4.Μάλμε 6 4-15 1 4.Μάριμπορ 6 6-15 1
9ος όμιλος 10ος όμιλος
Ομάδα Αγ. Γκολ Β. Ομάδα Αγ. Γκολ Β.
1.Ατλέτικο Μαδρίτης 6 11-4 13 1.Σάλκε 6 13-2 14
2.Ουντινέζε 6 6-7 9 2.Στεάουα Βουκ. 6 9-11 8
3.Σέλτικ 6 6-7 6 3.Μακάμπι Χάιφα 6 10-12 6
4.Ρεν 6 5-10 3 4.ΑΕΚ Λάρνακας 6 4-11 2
11ος όμιλος 12ος όμιλος
Ομάδα Αγ. Γκολ Β. Ομάδα Αγ. Γκολ Β.
1.Τβέντε 6 14-7 13 1.Άντερλεχτ 6 18-5 18
2.Βίσλα Κρακοβίας 6 8-13 9 2.Λοκομοτίβ Μοσχ. 6 14-11 12
3.Φούλαμ 6 9-6 8 3.ΑΕΚ 6 8-15 3
4.Οντένσε 6 9-14 4 4.Στουρμ Γκρατς 6 5-14 3
 

                             1η Αγωνιστική - 15 Σεπτεμβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 1ος  20:00  ΠΑΟΚ-Τότεναμ  0-0
 1ος  20:00  Σάμροκ Ρόβερς-Ρούμπιν Καζάν  0-3
 2ος  20:00  Ανόβερο-Σταντάρ Λιέγης  0-0
 2ος  20:00  Κοπεγχάγη-Βόρσκλα Πολτάβα  1-0
 3ος  20:00  Χάποελ Τελ Αβίβ-Ραπίντ Βουκουρεστίου  0-1
 3ος  20:00  Αϊντχόφεν-Λέγκια Βαρσοβίας  1-0
 4ος  20:00  Ζυρίχη-Σπόρτινγκ Λισαβόνας  0-2
 4ος  20:00  Λάτσιο-Βασλούι  2-2
 5ος  20:00  Ντιναμό Κιέβου-Στόουκ  1-1
 5ος  20:00  Μπεσίκτας-Μακάμπι Τελ Αβίβ  5-1
 6ος  20:00  Σλόβαν Μπρατισλάβας-Αθλέτικ Μπιλμπάο  1-2
 6ος  20:00  Παρί Σεν Ζερμέν-Ζάλτσμπουργκ  3-1
 7ος  22:05  Αούστρια Βιέννης-Μέταλιστ Χαρκίφ  1-2
 7ος  22:05  Άλκμααρ-Μάλμε  4-1
 8ος  22:05  Μπέρμιγχαμ-Σπόρτινγκ Μπράγκα  1-3
 8ος  22:05  Μπριζ-Μάριμπορ  2-0
 9ος  22:05  Ουντινέζε-Ρεν  2-1
 9ος  22:05  Ατλέτικο Μαδρίτης-Σέλτικ  2-0
 10ος  22:05  Στεάουα Βουκουρεστίου-Σάλκε  0-0
 10ος  22:05  Μακάμπι Χάιφα-ΑΕΚ Λάρνακας  1-0
 11ος  22:05  Φούλαμ-Τβέντε  1-1
 11ος  22:05  Βίσλα Κρακοβίας-Οντένσε  1-3
 12ος  22:05  Άντερλεχτ-ΑΕΚ  4-1
 12ος  22:45  Στουρμ Γκρατς-Λοκομοτίβ Μόσχας  1-2
 

                             2η Αγωνιστική - 29 Σεπτεμβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 1ος  18:00  Ρούμπιν Καζάν-ΠΑΟΚ  2-2
 12ος  19:00  Λοκομοτίβ Μόσχας-Άντερλεχτ  0-2
 7ος  20:00  Μέταλιστ Χαρκίφ-Άλκμααρ  1-1
 7ος  20:00  Μάλμε-Αούστρια Βιέννης  1-2
 8ος  20:00  Σπόρτινγκ Μπράγκα-Μπιζ  1-2
 8ος  20:00  Μάριμπορ-Μπέρμιγχαμ  1-2
 9ος  20:00  Ρεν-Ατλέτικο Μαδρίτης  1-1
 9ος  20:00  Σέλτικ-Ουντινέζε  1-1
 10ος  20:00  ΑΕΚ Λάρνακας-Στεάουα Βουκουρεστίου  1-1
 10ος  20:00  Σάλκε-Μακάμπι Χάιφα  3-1
 11ος  20:00  Οντένσε-Φούλαμ  0-2
 11ος  20:00  Τβέντε-Βίσλα Κρακοβίας  4-1
 12ος  20:00  ΑΕΚ-Στουρμ Γκρατς  1-2
 1ος  22:05  Τότεναμ-Σάμροκ Ρόβερς  3-1
 2ος  22:05  Σταντάρ Λιέγης-Κοπεγχάγη  3-0
 2ος  22:05  Βόρσκλα Πολτάβα-Ανόβερο  1-2
 3ος  22:05  Ραπίντ Βουκουρεστίου-Αϊντχόφεν  1-3
 3ος  22:05  Λέγκια Βαρσοβίας-Χάποελ Τελ Αβίβ  3-2
 4ος  22:05  Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Λάτσιο  2-1
 4ος  22:05  Βασλούι-Ζυρίχη  2-2
 5ος  22:05  Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ντιναμό Κιέβου  1-1
 5ος  22:05  Στόουκ-Μπεσίκτας  2-1
 6ος  22:05  Αθλέτικ Μπιλμπάο-Παρί Σεν Ζερμέν  2-0
 6ος  22:05  Ζάλτσμπουργκ-Σλόβαν Μπρατισλάβα  3-0
 

                             3η Αγωνιστική - 20 Οκτωβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 12ος  19:00  Λοκομοτίβ Μόσχας-ΑΕΚ  3-1
 7ος  20:00  Μάλμε-Μέταλιστ Χαρκίφ  1-4
 7ος  20:00  Άλκμααρ-Αούστρια Βιέννης  2-2
 8ος  20:00  Μάριμπορ-Σπόρτινγκ Μπράγκα  1-1
 8ος  20:00  Μπριζ-Μπέρμιγχαμ  1-2
 9ος  20:00  Ουντινέζε-Ατλέτικο Μαδρίτης  2-0
 9ος  20:00  Ρεν-Σέλτικ  1-1
 10ος  20:00  ΑΕΚ Λάρνακας-Σάλκε  0-5
 10ος  20:00  Μακάμπι Χάιφα-Στεάουα Βουκουρεστίου  5-0
 11ος  20:00  Οντένσε-Τβέντε  1-4
 11ος  20:00  Βίσλα Κρακοβίας-Φούλαμ  1-0
 12ος  20:00  Στουρμ Γκρατς-Άντερλεχτ  0-2
 1ος  22:05  Τότεναμ-Ρούμπιν Καζάν  1-0
 1ος  22:05  ΠΑΟΚ-Σάμροκ Ρόβερς  2-1
 2ος  22:05  Ανόβερο-Κοπεγχάγη  2-2
 2ος  22:05  Σταντάρ Λιέγης-Βόρσκλα Πολτάβα  0-0
 3ος  22:05  Χάποελ Τελ Αβίβ-Αϊντχόφεν  0-1
 3ος  22:05  Ραπίντ Βουκουρεστίου-Λέγκια Βαρσοβίας  0-1
 4ος  22:05  Ζυρίχη-Λάτσιο  1-1
 4ος  22:05  Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Βασλούι  2-0
 5ος  22:05  Ντιναμό Κιέβου-Μπεσίκτας  1-0
 5ος  22:05  Στόουκ-Μακάμπι Τελ Αβίβ  3-0
 6ος  22:05  Σλόβαν Μπρατισλάβας-Παρί Σεν Ζερμέν  0-0
 6ος  22:05  Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ζάλτσμπουργκ  2-2
 

                             4η Αγωνιστική - 3 Νοεμβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 1ος  19:00  Ρούμπιν Καζάν-Τότεναμ  1-0
 1ος  20:00  Σάμροκ Ρόβερς-ΠΑΟΚ  1-3
 2ος  20:00  Βόρσκλα Πολτάβα-Σταντάρ Λιέγης  1-3
 2ος  20:00  Κοπεγχάγη-Ανόβερο  1-2
 3ος  20:00  Αϊντχόφεν-Χάποελ Τελ Αβίβ  3-3
 3ος  20:00  Λέγκια Βαρσοβίας-Ραπίντ Βουκουρεστίου  3-1
 4ος  20:00  Βασλούι-Σπόρτινγκ Λισαβόνας  1-0
 4ος  20:00  Λάτσιο-Ζυρίχη  1-0
 5ος  20:00  Μπεσίκτας-Ντιναμό Κιέβου  1-0
 5ος  20:00  Μακάμπι Τελ Αβίβ-Στόουκ  1-2
 6ος  20:00  Ζάλτσμπουργκ-Αθλέτικ Μπιλμπάο  0-1
 6ος  20:00  Παρί Σεν Ζερμέν-Σλόβαν Μπρατισλάβας  1-0
 7ος  22:05  Αούστρια Βιέννης-Άλκμααρ  2-2
 7ος  22:05  Μέταλιστ Χαρκίφ-Μάλμε  3-1
 8ος  22:05  Μπέρμιγχαμ-Μπριζ  2-2
 8ος  22:05  Σπόρτινγκ Μπράγκα-Μάριμπορ  5-1
 9ος  22:05  Ατλέτικο Μαδρίτης-Ουντινέζε  4-0
 9ος  22:05  Σιον-Ρεν  3-1
 10ος  22:05  Στεάουα Βουκουρεστίου-Μακάμπι Χάιφα  4-2
 10ος  22:05  Σάλκε-ΑΕΚ Λάρνακας  0-0
 11ος  22:05  Τβέντε-Οντένσε  3-2
 11ος  22:05  Φούλαμ-Βίσλα Κρακοβίας  4-1
 12oς  22:05  ΑΕΚ-Λοκομοτίβ Μόσχας  1-3
 12ος  22:05  Άντερλεχτ-Στουρμ Γκρατς  3-0
 

                             5η Αγωνιστική - 30 Νοεμβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 1ος  19:00  Ρούμπιν Καζάν-Σάμροκ Ρόβερς  4-1
 7ος  20:00  Μάλμε-Άλκμααρ  0-0
 7ος  20:00  Μέταλιστ Χαρκίφ-Αούστρια Βιέννης  4-1
 8ος  20:00  Μάριμπορ-Μπριζ  3-4
 8ος  20:00  Σπόρτινγκ Μπράγκα-Μπέρμιγχαμ  1-0
 9ος  20:00  Σέλτικ-Ατλέτικο Μαδρίτης  0-1
 9ος  20:00  Ρεν-Ουντινέζε  0-0
 1ος  22:05  Τότεναμ-ΠΑΟΚ  1-2
 2ος  22:05  Βόρσκλα Πολτάβα-Κοπεγχάγη  1-1
 2ος  22:05  Σταντάρ Λιέγης-Ανόβερο  2-0
 3ος  22:05  Λέγκια Βαρσοβίας-Αϊντχόφεν  0-3
 3ος  22:05  Ραπίντ Βουκουρεστίου-Χάποελ Τελ Αβίβ  1-3
 

                             5η Αγωνιστική - 1 Δεκεμβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 12ος  19:00  Λοκομοτίβ Μόσχας-Στουρμ Γκρατς  3-1
 10ος  20:00  Σάλκε-Στεάουα Βουκουρεστίου  2-1
 10ος  20:00  ΑΕΚ Λάρνακας-Μακάμπι Χάιφα  2-1
 11ος  20:00  Τβέντε-Φούλαμ  1-0
 11ος  20:00  Οντένσε-Βίσλα Κρακοβίας  1-2
 12ος  20:00  ΑΕΚ-Αντερλεχτ  1-2
 4ος  22:05  Βασλούι-Λάτσιο  0-0
 4ος  22:05  Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Ζυρίχη  2-0
 5ος  22:05  Στόουκ-Ντιναμό Κιέβου  1-1
 6ος  22:05  Ζάλτσμπουργκ-Παρί Σεν Ζερμέν  2-0
 6ος  22:05  Αθλέτικ Μπιλμπάο-Σλόβαν Μπρατισλάβας  2-1
 

                            6η Αγωνιστική - 14 Δεκεμβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 4ος  20:00  Λάτσιο-Σπόρτινγκ Λισαβόνας  2-0
 4ος  20:00  Ζυρίχη-Βασλούι  2-0
 5ος  20:00  Μπεσίκτας-Στόουκ  3-1
 5ος  20:00  Ντιναμό Κιέβου-Μακάμπι Τελ Αβίβ  3-3
 6ος  20:00  Παρί Σεν Ζερμέν-Αθλέτικ Μπιλμπάο  4-2
 6ος  20:00  Σλόβαν Μπρατισλάβας-Ζάλτσμπουργκ  2-3
 10ος  22:05  Μακάμπι Χάιφα-Σάλκε  0-3
 10ος  22:05  Στεάουα Βουκουρεστίου-ΑΕΚ Λάρνακας  3-1
 11ος  22:05  Βίσλα Κρακοβίας-Τβέντε  2-1
 11ος  22:05  Φούλαμ-Οντένσε  2-2
 12ος  22:05  Στουρμ Γκρατς-ΑΕΚ  1-3
 12ος  22:05  Άντερλεχτ-Λοκομοτίβ Μόσχας  5-3
 

                             6η Αγωνιστική - 15 Δεκεμβρίου

 Όμιλος  Ώρα  Αγώνας  Σκορ
 1ος  20:00  Σάμροκ Ρόβερς-Τότεναμ  0-4
 1ος  20:00  ΠΑΟΚ-Ρούμπιν Καζάν  1-1
 2ος  20:00  Κοπεγχάγη-Σταντάρ Λιέγης  0-1
 2ος  20:00  Ανόβερο-Βόρσκλα Πολτάβα  3-1
 3ος  20:00  Αϊντχόφεν-Ραπίντ Βουκουρεστίου  2-1
 3ος  20:00  Χάποελ Τελ Αβίβ-Λέγκια Βαρσοβίας  2-0
 7ος  22:05  Άλκμααρ-Μέταλιστ Χαρκίφ  1-1
 7ος  22:05  Αούστρια Βιέννης-Μάλμε  2-0
 8ος  22:05  Μπριζ-Σπόρτινγκ Μπράγκα  1-1
 8ος  22:05  Μπέρμιγχαμ-Μάριμπορ  1-0
 9ος  22:05  Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρεν  3-1
 9ος  22:05  Ουντινέζε-Σέλτικ  1-1
 

Αποστολή με Email Εκτύπωση σελίδας

Διαβάστε επίσης

Στην κατηγορία
Αθλητισμός
Με λέξεις-κλειδιά
Ποδόσφαιρο
Γιουρόπα Λιγκ