Ένα γκολ του Ναφτί στο 3' ήταν αρκετό για τους Θεσσαλονικείς

Σούπερ Λίγκα: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Ο Άρης έκανε το δύο στα δύο εντός έδρας, αφού νίκησε στο «Κλεάνθης Βικελίδης» τον ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε μόλις στο 3ο λεπτό ο Ναφτί. Καλό σε γενικές γραμμές το παιχνίδι, αφού οι δύο ομάδες δεν κλείστηκαν και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού ο Ναφτί στο 3ο λεπτό με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο. Στο 40' ο Φερνάντες έφτασε κοντά στο 2-0, αλλά το σουτ έφυγε ψηλά άουτ. Στο 44ο λεπτό, ο Ντιμπαλά μπήκε στην περιοχή, αλλά ο Μιχάλης Σηφάκης έδιωξε σε κόρνερ και κράτησε το μηδέν.

Στο 62' ο Άρης ξεδίπλωσε μία εξαιρετική αντεπίθεση, αλλά το αριστερό σουτ του Κάλβο έσωσε με καταπληκτική προσπάθεια ο Ελευθερόπουλος. Τη σκυτάλη πήρε ο τερματοφύλακας του Άρη, ο οποίος κράτησε και πάλι την ομάδα του μπροστά στο σκορ στο 65' και στο 67'.

ΣΚΟΡΕΡ: 3' Ναφτί
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βασίλης Παμπορίδης (Κιλκίς)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ναφτί - Ντιμπαλά, Σαϊτιώτης, Μπαλάφας, Κώτσιος

ΑΡΗΣ (Ιομάρ Μαζίνιο): Σηφάκης, Γκιάρο (46' Ρομπέρζ), Φλάβιο, Αράνο, Νασούτι, Ναφτί, Φερνάντες, Γκρασιάν, Κάλβο (79' Χαβίτο), Κόκε, Κάμπορα (71' Ρόβας )
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιώργος Παράσχος): Ελευθερόπουλος, Βάντερσον, Ντάσιος, Κούσας, Κώτσιος, Μαϊστόροβιτς, Μενδρινός, Μπαλάφας (69' Μιχαλόπουλος), Ντιμπαλά, Σαϊτιώτης, Τζάνης (46' Μπακαγιόκο)