Σούπερ Λίγκα: Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 0-0

Για ακόμα μία αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ απογοήτευσε, μένοντας στο 0-0 με έναν Ατρόμητο που θα μπορούσε κάλλιστα να πάρει τη νίκη, αφού στο δεύτερο κυρίως ημίχρονο είχε κλασικές ευκαιρίες να φτάσει στο γκολ. Το παιχνίδι ήταν κακό στο πρώτο 45λεπτο, με το ρυθμό να ανεβαίνει αισθητά μετά την ανάπαυλα. Ο διαιτητής ακύρωσε σωστά γκολ του “δικεφάλου”, ενώ θα έπρεπε να έχει αφήσει με δέκα παίκτες τους Θεσσαλονικείς, αλλά δεν έδωσε καθαρή δεύτερη κίτρινη (θα μπορούσε να είναι και απευθείας κόκκινη) στον Αραμπατζή.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, με τους δύο αντιπάλους να δείχνουν αγχωμένοι, αφού αμφότεροι είχαν ανάγκη τους βαθμούς. Στο 21ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Κονσεϊσάο, με το ριπλέι να δείχνει ότι ο βοηθός έχει δίκιο. Στο 24' ήρθε η πρώτη καλή φάση για τον Ατρόμητο. Ο Νεμπεγλέρας εκτέλεσε φάουλ και ο πρώην συμπαίκτης του στον Άρη, Κώστας Χαλκιάς, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. Στο 33' ο Κονσεϊσάο δεν μπόρεσε να βρει στόχο από κοντά, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Αναστασάκος έπιασε ένα πολύ καλό σουτ, το οποίο απέκρουσε και πάλι ο Χαλκιάς.

Η μεγαλύτερη στιγμή του ματς ήρθε στο 70', όταν ο Λούκας Φαβάλι πλάσαρε τον Χαλκιά, αλλά πάνω στη γραμμή ο Μαλεζάς έσωσε. Η τελευταία ευκαιρία για τους Περιστεριώτες ήρθε στο 87' με τον Σαρμιέντο να πιάνει το σουτ μετά από σέντρα του Φαβάλι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.