Με γκολ του Μουλόπουλου 1-0 τον Ηρακλή

Επιστροφή στις νίκες για Λεβαδειακό

Σε ένα άθλιο αγωνιστικό χώρο από τη συνεχή βροχόπτωση, ο Λεβαδειακός νίκησε με 1-0 τον Ηρακλή και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 6ο λεπτό ο Θανάσης Μουλόπουλος, ο οποίος κατά σύμπτωση είχε να σκοράρει από το περσινό 3-0 του Λεβαδειακού επί του Ηρακλή. Ο Λεβαδειακός επέστρεψε ύστερα από 4 ματς στις νίκες ενώ για τον Ηρακλή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα.

Σε έναν αγωνιστικό χώρο που θύμιζε περισσότερο... πισίνα του πόλο και όχι ποδοσφαιρικό γήπεδο, το γρήγορο γκολ του Μουλόπουλου έμελλε μόνο να καταστρέψει περισσότερο το ματς. Ο Λεβαδειακός κοιτούσε μόνο να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα, ενώ και ο Ηρακλής δεν μπορούσε να απειλήσει με κανέναν τρόπο.

Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Μουλόπουλος με πολύ δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ. Η μόνη αξιόλογη φάση για τον Ηρακλή ώστε να φτάσει στην ισοφάριση ήταν στο 57ο λεπτό. Ο Ιάκομπ έπιασε κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Έπσταϊν, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Καρακώστα. Μετά το τέλος του αγώνα ο Παπαστεργιανός είδε την κόκκινη κάρτα του Ντάκου για διαμαρτυρία.

ΣΚΟΡΕΡ: 6' Μουλόπουλος
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μιχάλης Ντάκος (Ξάνθης)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μουλόπουλος, Μαχαίρας, Καρακώστας – Ντιέ, Ιωαννίδης, Μάρτος, Κατσαμπής, Ιάκομπ
ΚΟΚΚΙΝΗ: 94' Παπαστεργιανός