Σούπερ Λίγκα: ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός 1-1

Μοιράστηκαν τους βαθμούς στους Ζωσιμάδες, ΠΑΣ Γιάννενα και Λεβαδειακός. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι. Ωστόσο, για τον Λεβαδειακό αυτό είναι θετικό σημάδι, καθώς είναι μόλις ο πρώτος βαθμός που κατακτά μακριά από τη Βοιωτία. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ανδράλα στο 29', αλλά μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Μπάρκογλου ισοφάρισε για τους “πράσινους”.

Παρά τα δύο γκολ το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ κακό από άποψης ρυθμού. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ανδράλα στο 29΄, για να ισοφαρίσει ο Μπάρκογλου στο 32΄, μετά από σέντρα του Ναπολεόνι, όμως, ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο ήταν "συμπυκνωμένο" σε αυτό το τρίλεπτο.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι διατήρησαν την υπεροχή αλλά χωρίς να απειλούν ουσιαστικά. Μια κεφαλιά του Μαϊστόροβιτς στο 53΄ κι ένα πλασέ του Σιαλμά στο 58΄ που εξουδετέρωσε ο Καρακώστας ήταν οι καλές στιγμές της ομάδας των Ιωαννίνων, ενώ ο Λεβαδειακός απείλησε στο 82΄ με τον Ναπολεόνι να πλασάρει και να στέλνει τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ζαφειρόπουλου.

ΣΚΟΡΕΡ:
29' Ανδράλας – 32' Μπάρκολου
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α. Κάκος (Κέρκυρας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ανδράλας - Μουλόπουλος, Μασάδο, Γάτσος

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιώργος Παράσχος): Ζαφειρόπουλος, Ντάσιος, Κώτσιος, Κανακούδης (79΄ Μιχαλόπουλος), Μενδρινός, Σαϊτιώτης, Σιαλμάς (70΄ Βαγγελής), Ανδράλας, Μαϊστόροβιτς, Ντιμπαλά (46΄ Μπακαγιόκο), Σκαρντουέλι.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Κίκε Ερνάντεθ): Καρακώστας, Μουλόπουλος, Κόλτζος, Μασάδο, Μαρτορέλ,
Ζησόπουλος, Μπράνκο (59΄ Σερζίνιο), Ταραλίδης (60΄ Πάουλο), Μπαλβορίν (66΄ Βασιλείου), Ναπολεόνι, Μπάρκογλου.