Πλούσιο το θέαμα, απών ο κόσμος στο All Star

Με όλα τα μεγάλα αστέρια της ελληνικής Super Leauge παρόντα, αλλά όχι και με τη συμμετοχή που αρμόζει σε τέτοιες εκδηλώσεις εκ μέρους του φίλαθλου κόσμου, έγινε χθες το βράδυ στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις του Ελληνικού το 7ο All Star Game ποδοσφαίρου.

Ωραία γκολ και ενέργειες από Καραγκούνη και Σκόκο, αλλά ο κόσμος... δεν ήταν εκεί Ωραία γκολ και ενέργειες από Καραγκούνη και Σκόκο, αλλά ο κόσμος... δεν ήταν εκεί Οι Ελληνες All Stars επικράτησαν 4-2 των ξένων με... αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο! Τα πειράγματα έδωσαν και πήραν, με τον Σισέ, αφού πρώτα έσφιξε καλά το δικό του σορτς, να κατεβάζει αυτό του Λουκά Βύντρα, κάποιους να... γκρινιάζουν στον μετέπειτα MVP Κώστα Κατσουράνη, «σταμάτα να μιλάς, δεν σε αντέχουμε άλλο», τους «πλαϊνούς» να αφήνουν συνέχεια τα οφσάιντ υπέρ των επιθετικών. Ατμόσφαιρα χαλαρή και όμορφη, εξαιρετικά ασυνήθιστη για ελληνικό ποδοσφαιρικό αγώνα. Τα τέσσερα γκολ για τους Ελληνες All Stars πέτυχαν οι Καραγκούνης, Αναστασάκος, Παπάζογλου και Μπάρκογλου, ενώ για τους ξένους και τα δύο ο Σισέ. Τα δοκάρια στέναξαν, αλλά και τα ball-boys με το κυνήγι της μπάλας από τις χαμένες ευκαιρίες. Πριν από τον αγώνα ο Ισμαέλ Μπλάνκο όπως και πέρυσι ξανακέρδισε στους εκτελεστές τον διαγωνισμό πέναλτι, ενώ στους τερματοφύλακες ο Σρτζαν Μπλάζιτς.

Ελληνες All Stars (προπονητές Νιόπλιας, Ιορδανίδης): Χαλκιάς (25' Τζόρβας) - Βύντρα, Τζαβέλλας, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Κατσουράνης, Καφές, Καραγκούνης, Νίνης, Κουτσιανικούλης, Σαλπιγγίδης, Μήτρογλου. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σηφάκης, Μαλεζάς, Παπάζογλου, Μπάρκογλου, Αναστασάκος, Μανιάτης, Φραντζέσκος, Κονέ και Κατσιαρός.

Ξένοι All Stars (προπονητές Σάντος, Κούπερ): Φερνάντες (25' Ιτάνζ) - Κοντρέρας, Λίνο, Νέτο, Μαϊστόροβιτς, Βιεϊρίνια, Σκόκο, Πάμπλο Γκαρσία, Ζιλμπέρτο, Σισέ, Κάμπορα. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Γκσπούρνινγκ, Τζόνσον, Κάλβο, Ιβιτς, Μουσλίμοβιτς, Λούα Λούα.

**Δεν κατάφεραν να «πετάξουν» από Ηράκλειο για Αθήνα ο Νίκος Καραγεωργίου και ο Μιχάλης Φραγκουλάκης, αφού ακυρώθηκε η πτήση τους, ενώ οι Βασίλης Τοροσίδης και Ματ Ντάρμπισιρ δεν έπαιξαν λόγω τραυματισμού.