ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Επεισόδια στην πρεμιέρα

ΜΕ επεισόδια σημαδεύτηκε η χθεσινή πρεμιέρα του Περιφερειακού Πρωταθλήματος. Στη Νέα Καλλικράτεια, στο παιχνίδι της τοπικής ομάδας με τον Ηρακλή, έγιναν πολλά επεισόδια πριν από το ματς, αλλά και κατά τη διάρκειά του.

Συγκεκριμένα, πριν από τον αγώνα εμφανίστηκε μεγάλος αριθμός φιλάθλων (περίπου 4.000 άτομα) του Ηρακλή, με αποτέλεσμα να μη χωράνε στο γήπεδο.

Εγιναν αψιμαχίες με τους αστυνομικούς και έπεσαν αρκετά δακρυγόνα και το παιχνίδι ξεκίνησε 25 λεπτά αργότερα.

Η συνέχεια δόθηκε περίπου στο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα, όταν φίλαθλοι εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα για δέκα λεπτά.

Αγωνιστικά ο Ηρακλής ήταν καλύτερος, έχασε αρκετές ευκαιρίες, αλλά τελικά έμεινε στο 0-0.

Στον πρώτο όμιλο, η Καβάλα δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στη Νέα Χιλή.

Δυναμικό ξεκίνημα για την Καστοριά στον τρίτο όμιλο, με 4-2 τον Ακρίτα.

Μόνο ο Παναιγιάλειος κατάφερε να πάρει τη νίκη, 1-0 τη Θύελλα Πατρών, στη χτεσινή αγωνιστική.

Δυναμικό ξεκίνημα έκαναν το Περιστέρι, που νίκησε 2-1 στους Τράχωνες, και ο Ελπιδοφόρος 4-0 το Καρλόβασι στον όγδοο όμιλο.

Με το δεξί ξεκίνησε ο Ιωνικός στον έκτο, αφού νίκησε 1-0 τον Αιολικό.

Ο Εθνικός νίκησε 2-0 εκτός τη Μικρασιατική και ο Αχαρναϊκός στο Λαύριο νίκησε με 4-0 τον Ολυμπιακό.

Πολύ καλό ξεκίνημα έκανε ο Γιούχτας στην Κρήτη, όπου νίκησε 4-1 τον Πατούχα.