Σούπερ Λίγκα, 3η αγωνιστική

Έκανε αυτό που έπρεπε!

Χωρίς να ανεβάσει πολύ την απόδοσή του ο Ολυμπιακός έκανε το καθήκον του στο Καραϊσκάκη (3-0 τον ΟΦΗ)

Ετοιμος για να αντιμετωπίσει την Ατλέτικο την Τρίτη (16/9) είναι ο Ολυμπιακός, αφού ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του ΟΦΗ επικρατώντας 3-0 για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν οι ερυθρόλευκοι και προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο τέρμα με τον Τσόρι (3'), ωστόσο το τέρμα ήρθε αλλά από τα πόδια αμυντικού του ΟΦΗ. Στο 22ο λεπτό ο Αντελέγε δεν έδιωξε σωστά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Οι Κρητικοί προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως το σουτ του Μονιάκη κατέληξε άουτ. Λίγο πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στην ανάπαυλα ο Ντουρμάζ με πλασέ έκανε το 2-0.

Η επανάληψη δεν έκρυβε κάποια έκπληξη με τους γηπεδούχους να έχουν την απόλυτη κυριαρχία του αγώνα κι έτσι δεν άργησε να έρθει και τρίτο τέρμα. Στο 54ο λεπτό ο Ντομίνγκεζ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-0).

Όμως η καλύτερη στιγμή του αγώνα ήρθε στο 56ο λεπτό όταν ο Ντιμόνγκεζ άφησε την θέση του στον Κώτσα Μήτρογλου, ο οποίος αποθεώθηκε από τον κόσμο.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Μιλιβόγιεβιτς, Αφελάι (68’Μπουχαλάκης), Ντουρμάζ, Τσόρι (57’ Μπενίτες), Κασάμι, Διαμαντάκος (55’ Μήτρογλου), Αμπιντάλ, Αυλωνίτης, Μαζουάκου, Σαλίνο.

ΟΦΗ (Τζενάρο Γκατούσο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μπανούσης (61’ Κάλαϊτζιτς), Μονιάκης, Κλέιτον (61’ Φερούζ), Λαμπρόπουλος, Μειτέ, Περογαμβράκης (78’ Ροβίθης), Στάθης, Μακρής.