Σούπερ Λίγκα, 3η αγωνιστική

Κανένας νικητής αλλά και κανένας στεναχωρημένος...

Λεβαδειακός και Πανθρακικός μοιράστηκαν από έναν βαθμό (1-1) , ενώ στους «Ζωσιμάδες» η Ξάνθη πήρε δυο φορές το προβάδισμα αλλά ο ΠΑΣ απάντησε για το τελικό 2-2

Και τι δεν είχε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και την Ξάνθη. Τέσσερα γκολ , ένα χαμένο πέναλτι μια αποβολή (Ομπόντο 90') και ένα ματς θρίλερ στα τελευταία 20 λεπτά του παιχνιδιού.

Οι Ακρίτες προηγήθηκαν με τον  Σολτάνι (21') σε ένα πρώτο μέρος  χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, αλλά  κανείς όμως δεν μπορούσε να φανταστεί την δραματική τροπή που θα έπαιρνε η αναμέτρηση στο β’ ημίχρονο! Οι Ηπειρώτες πίεσαν και πέτυχαν την ισοφάριση με τον Ίλιτς (71’) βάζοντας φωτιά στους «Ζωσιμάδες» , αλλά οι παίκτες του Τσιώλη να παίρνουν ξανά το προβάδισμα  με τον Σολτάνι (75' ) κάνοντας το 1-2. Ο ΠΑΣ όμως  δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και έφερε εκ νέου το ματς στα ίσια στο 77’ με τον Τσάβες . Μάλιστα στο επόμενο λεπτό οι Ηπειρώτες έφτασαν κοντά στην ολική ανατροπή αλλά ο Κυριακίδης  είπε «όχι» στην εκτέλεση πέναλτι του Τσουκαλά κρατώντας  το 2-2 σκορ που παρέμεινε ως το σφύριγμα της λήξης. Οι  φιλοξενούμενους ολοκλήρωσαν  το ματς με 10 παίκτες ύστερα από την 2η κίτρινη στον Ομπόντο στις καθυστερήσεις

Λεβαδειακός και Πανθρακικός σε ένα πλούσιο ματς στην Βοιωτία δεν κατάφεραν να κάνουν σεφτέ στις νίκες στην Σούπερ Λίγκα και αρκέστηκαν στην ισοπαλία, 1-1.

Οι Βοιωτοί αν και είχαν τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα λεπτά, όμως οι Ακρίτες πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ιγκόρ  (9’) με κοντινή κεφαλιά. Μάλιστα ο παίκτης του Πανθρακικού έγραψε ιστορία για την ομάδα της Κομοτηνής, καθώς με το γκολ που πέτυχε έγινε ο πρώτος σκόρερ του συλλόγου στην ιστορία του στην πρώτη κατηγορία ξεπερνώντας τον Παπαδόπουλο, που είχε12.
Η ομάδα του Παντελίδη  συνέχιζε να πιέζει παρά το αρχικό σοκ και κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Μισλοσάβλιεφ  στο 35’.  Οι γηπεδούχοι μάλιστα μετά το 1-1 είχαν την ευκαιρία να περάσουν και μπροστά στο σκορ, όμως δεν τα κατάφεραν μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες φοβόντουσαν η μία την άλλη… έγιναν πιο συντηρητικές με τον κίνδυνο να μην χαθεί ο βαθμός, με  αποτέλεσμα τα λεπτά να κυλούν και το 1-1 να παραμένει ως το τέλος της αναμέτρησης.