ΑΕΛ- ΑΕΚ 1-1

Άφησαν υποσχέσεις οι μικροί!

Τους νέους παίκτες είχε την δυνατότητα να δοκιμάσει ο Τραϊανός Δέλλας, με τους περισσότερους να δείχνουν πως έχουν μέλλον!

Σε μία φιλική αναμέτρηση στο “Arena FC”, Λάρισα και ΑΕΚ ήρθαν ισόπαλες 1-1, με τους δύο προπονητές να βγάζουν τα συμπεράσματά τους. Βερδού και Βλαχοδήμος οι σκόρερ.

Χωρίς να παρουσιάσει ιδιαίτερη καλή απόδοση η ΑΕΚ προσπάθησε να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ, όμως τα σουτ των Ντακόλ, Τζάθα και Ντούνη δεν βρήκαν στόχο. Ωστόσο η ΑΕΛ ισορρόπησε το παιχνίδι  και κατάφερε να προηγηθεί χάρη στο εξαιρετικό τέρμα του Βερδού στο 41ο λεπτό και το 1-0 έμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν νωθρές χωρίς ιδιαίτερη όρεξη, με την Ενωση να ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Βλαχομήτρο στο 55ο λεπτό, ο οποίος πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση.
Από κει και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και το 1-1 έμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.

Αξίζει να σημειωθεί πως η ένταση δεν έλειψε από τον αγώνα, καθώς  την στιγμή που οι παίκτες της ΑΕΚ έκαναν προθέρμανση δίπλα στο κόρνερ, κάποιοι οπαδοί που βρέθηκαν εκεί είπαν... διάφορα και ο Βασίλης Ρόβας αντέδρασε έντονα. Επιπλέον ζήτησε προστασία από τον Βασίλη Δημητριάδη αφού κανείς δεν ήταν εκεί για να απομακρύνει τους οπαδούς.

ΑΕΚ (Τ. Δέλλας, 4-2-3-1): Καραγκιολίδης (46’ Βούρας), Γεωργέας (72’ Μπακάκης), Πεταυράκης (64’ Γιαννούτσος), Σαρρής, Σβάρνας (57 Τζανετόπουλος), Κορδέρο (64’ Καρβουνίδης), Φαγιέ (57’ Ρόβας), Μ. Ντούνης (72’ Τσέλιος), Ζόριτς (72’ Γροντής), Τζάθας (46’ Βλαχομήτρος), Ντακόλ  (64’ Κυριαζής)

Λάρισα (Κ. Παναγόπουλος, 4-3-3): Αθανασόπουλος, Καρανίκας, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Κουρτεσιώτης, Νεμπεγλέρας (81′ Τσεμπερίδης), Τζούνιορ, Μάιντζ (77’ Μπίλα), Βερντού (83′ Γκούρτσας), Περίκο (75’ Πινδώνης), Τσιλιγκίρης (84′ Δεινόπαπας)