Σούπερ Λίγκα, 4η αγωνιστική

Τζορτζ μπήκε, Τζορτζ έφερε την...νίκη!

Στην πρώτη του ενέργεια στον αγώνα ο Τζορτζ έδωσε έτοιμο γκολ στον Περογαμβράκη κι εκείνος πέτυχε το μοναδικό τέρμα του αγώνα (1-0 τον Ατρόμητο)

Την πρώτη του απώλεια βαθμών πραγματοποίησε το απόγευμα του Σαββάτο (20/9) ο Ατρόμητος, καθώς ηττήθηκε με 1-0 από τον ΟΦΗ, χάρη στο τέρμα του Περογαμβράκη έπειτα από σέντρα του Τζορτζ.

Μοναδικός σκόρερ του αγώνα ο Περογαμβράκης Μοναδικός σκόρερ του αγώνα ο Περογαμβράκης

Καλό ξεκίνημα πραγματοποίησαν οι παίκτες του Γιώργου Παράσχο με την πρώτη καλή ευκαιρία στον αγώνα να έρχεται από στον Ναπολεόνι στο 12ο λεπτό, που όμως δεν είχε την αναμενόμενη κατάληξη. Ετσι το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, ενώ ο ΟΦΗ δεν είχε καταφέρει να απειλήσει την εστία του Τσέναμο.

Η επανάληψη ξεκίνησε με αλλαγή, γκολ και διακοπή! Στο 46ο λεπτό ο Τζορτζ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα έδωσε... έτοιμο γκολ στον Περογαμβράκη για το 1-0. Ενώ αμέσως μετά σκοτείνιασε στο “Γεντί Κουλέ” και το παιχνίδι διεκόπη για περίπου δέκα λεπτά. Στην επανέναρξη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και ο Ατρόμητος προσπαθούσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των Κρητικών. Ο Τάτος πέρασε στον αγώνα, ο Καραμάνος πήρε την θέση του στην επίθεση και οι Περιστεριώτες έγιναν πιο επιθετικοί όμως το 1-0 υπέρ του ΟΦΗ έμεινε μέχρι το τέλος.

ΟΦΗ (Γκατούζο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μονιάκης, Πετρόπουλος (46’ Τζορτζ), Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος (90+5’ Κουτσιανικούλης), Μεϊτέ, Περογαμβράκης (86’ Μπάνουσης), Στάθης, Μακρής.

Ατρόμητος (Παράσχος): Τσέναμο, Κούρος (90+3’ Φάμπιο), Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Ναπολεόνι (80’ Τάτος), Παπάζογλου, Νάστος, Καραμάνος, Δημούτσος (84’ Γεωργίου), Ουμπίδες, Πίτου Γκαρσία.