Σούπερ Λίγκα, 4η αγωνιστική

Άλλος αέρας στο Βόλο!

Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα ο Εργοτέλης έφυγε με το «διπλό» από το Πανθεσσαλικό (4-1 την Νίκη Βόλου)

Σαν σίφουνας πέρασε από το Πανθεσσαλικό ο Εργοτέλης, καθώς επικράτησε 4-1 της Νίκη Βόλου, για την 4η αγωνιστική και πήρε την πρώτη του νίκη στην Σούπερ Λίγκα.

Πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν οι Κρητικοί, αφού επέβαλλαν από νωρίς τον δικό τους ρυθμό και το αποτέλεσμα ήταν να βρουν δίχτυα! Στο 12ο λεπτό ο Μπογκντάνοφ έκανε το 1-0, ενώ οι απάντηση των γηπεδούχων ήρθε από τον Ίβενς, που έκανε το 1-1.  Η εξέλιξη αυτή έφερε πολύ γρήγορο ρυθμό στον αγώνα με τους φιλοξενούμενος να ψάχνουν το γκολ που θα τους έδινε προβάδισμα, όμως η ανάπαυλα βρήκε τις δύο ομάδες στο ισόπαλο 1-1.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεζαν και στο 46ο λεπτό ο Μπογκντάνοφ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-1 για τον Εργοτέλη, ενώ στο 53ο λεπτό ήρθε η σειρά του Χαλκιαδάκη να διαμορφώσει το 3-1.  Η Νίκη προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο Τσέρι ήταν “βράχος” όσες φορές χρειάστηκε, ενώ το τελικό αποτέλεσμα (4-1) διαμορφώθηκε από τον Γιουσούφ στο 79ο λεπτό.

Ο Εργοτέλης πήρε τους τρεις πρώτους βαθμούς του στο πρωτάθλημα, σε αντίθεση με την ομάδα του Βόλου που παραμένει χωρίς βαθμό.

Νίκη Βόλου (Σβεν Φαντενμπρούκ): Ταμπάκης, Μαρινάκης, Μαχλέλης (54’ Τσουκάνης), Ίβενς, Αργύρης, Λάουκς, Κοτσαρίδης, Μουζακίτης(59’ Τζιώρας), Νικλητσιώτης, Γιαννιτσάνης (59’ Μάρτινς), Σκουρτάι

Εργοτέλης (Παύλος Δερμιτζάκης): Τσέρνι, Βλαχοδήμος (66’ Κούτρης), Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Μπογκντάνοφ (49’ Γκέντσογλου), Κοζορώνης, Τζανακάκης, Γιουσούφ, Λυκογιάννης, Χαλκιαδάκης, Νόσκοβιτς (82’ Κούρεζ)