Σούπερ Λίγκα, 4η αγωνιστική

Χαμογέλασαν στην Κομοτηνή

Επιτέλους η πρώτη νίκη του Πανθρακικού στην Σούπερ Λίγκα είναι γεγονός (1-0 τον Πανιώνιο)

Έπειτα από τρεις αγωνιστικές ο Πανθρακικός χαμογέλασε, αφού με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ίγκορ επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου στην Κομοτηνή, πετυχαίνοντας την πρώτη του νίκη στην Σούπερ Λίγκα.

Παρόλο που ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος στο ξεκίνημα της αναμέτρησης ο Πανθρακικός ήταν αυτός που έφτασε πιο κοντά στο να προηγηθεί όμως οι ευκαιρίες των Πέρεθ και Εμπόου δεν κατέληξαν στα δίχτυα και το “λευκό” αποτέλεσμα έμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο Πανθρακικός πέτυχε το τέρμα που ήθελε στο 59ο λεπτό χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ίγκορ για το 1-0, ενώ ο Πανιώνιος δεν μπόρεσε να αντιδράσει ενώ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χατζηισαϊα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Σημειώνεται πως στο 80ο λεπτό υπήρξε διακοπή στον αγώνα λόγω μπλακ άουτ στον φωτισμό.

Πανθρακικός (Μάντζιος): Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Πέρεθ (46’ Ντιγκινί), Μεχία, Τζάνης (67’ Λαδάκης), Κάσες (79’ Χασομέρης), Σερφά, Έμποου, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Ίγκορ.

Πανιώνιος (Τερεζόπουλος): Γιαννακόπουλος, Μητρόπουλος, Τασουλής, Παντίδος (89’ Σμυρλής), Μπουμάλ, Γιάννου, Σιώπης (79’ Μασούρας), Χατζηισαΐας, Κολοβός, Αργυρόπουλος, Ιμπαγάσα (60’ Γκέζος).