Κύπελλο Ελλάδας, 2η φάση

Ένας «Γηραιός» από τα παλιά!

Σαν ομάδα Σούπερ Λίγκας αγωνίστηκε ο Ηρακλής, παρότι έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τον Λεβαδειακό

Ο Ηρακλής ήταν ανώτερος του Λεβαδειακού, έμοιαζε πως μπορεί να κερδίσει όμως οι Βοιωτοί απέσπασαν ισοπαλία 1-1 στο «Καυταντζόγλειο» στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου Κυπέλλου Ελλάδας.

Από νωρίς έδειξε τις προθέσεις του ο Ηρακλής αφού ο Σιατραβάνης στο 9ο λεπτό άνοιξε το σκορ για το 1-0, ενώ θα μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο τέρμα με τους Πασά και Πορτουλίδη, ωστόσο το 1-0 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ηρακλής διατηρούσε το υπέρ του σκορ την ώρα που ο Λεβαδειακός έψαχνε την ισοφάριση και… την βρήκε στο 60ο λεπτό. Ο Κονέ εκτέλεσε το φάουλ και ο Μπορνταγκαράι έκανε το 1-1  για να μοιραστούν οι δύο ομάδες από έναν βαθμό.

Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Ζιαμπάρης, Στάμου, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Πουρτουλίδης (76' Αγγελούδης), Ιντζόγλου (90' Τόσκας), Περόνε, Σιατραβάνης, Πασάς (57' Κάσσος), Ρομάνο.

Λεβαδειακός (Σάββας Παντελίδης): Πρζιρόφσκι, Σκέμπης, Πρόιτς, Μάγκας, Τομά, Σάντσεζ, Κονέ, Γκόμεζ, Νικολακάκης (46' Βούκσεβιτς), Γιακουμάκης (77' Κώτσιος), Μιλοσάβλιεφ (46' Μπορνταγκαράι).