Σούπερ Λίγκα, 5η αγωνιστική

Ο... δικός του Καραμάνος!

Με γκολ του Τάσου Καραμάνου (δανεικός από τον Ολυμπιακό) ο Ατρόμητος πήρε σπουδαία νίκη επί των «ερυθρολεύκων»

Με γκολ του «ερυθρόλευκου» Καραμάνου ο Ατρόμητος πήρε σπουδαία νίκη (1-0) απέναντι στον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Με απειλιτικές διαθέσεις μπήκε ο Ολυμπιακός και προσπάθησε να δημιουργήσει κάποιες ευκαιρίες για γκολ, ωστόσο μετά το εικοσάλεπτο ο Ατρόμητος πήρε την κατοχή της μπάλας αλλά και τις ευκαιρίες.  Οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Καραμάνο δημιούργησαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα ωστόσο το γκολ ήρθε στο 30ο λεπτό. Ο 24χρονος επιθετικός  άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ για το 1-0 και σκορπίσει χαμόγελα στους φιλάθλους της ομάδας.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος ήθελε να κρατήσει το υπέρ του σκορ, ενώ ο Ολυμπιακός πίεζε για το τέρμα που θα του έδινε τον βαθμό της ισοπαλίας. Ωστόσο η πίεση και η επιθυμία των ερυθρολεύκων δεν έφεραν το αναμενόμενο αποτέλεσμα και ο Ατρόμητος πήρε σπουδαία νίκη με 1-0.

Ατρόμητος (Σα Πίντο): Τσεναμο, Νάστος, Κοντοές, Ταυλαρίδης, Παπάζογλου, Φυτανίδης, Δημούτσος (61’ Μπάλλας), Πίτου Γκαρσία, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Καραμάνος (82’ Λαζαρίδης)

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Ομάρ, Αμπιντάλ, Μποτία, Μαζουάκου, Κασάμι (70’ Μπενίτες), Μιλιβόγεβιτς, Μανιάτης (82’ Φορτούνης), Αφελάι, Ντομίνγκες (61’ Ντουρμάζ), Μήτρογλου.