Europa League

Ηττήθηκε με κάτω τα χέρια

Ένας κάκιστος ΠΑΟΚ έχασε με 2-0 στην Γαλλία από την Γκινγκάμπ για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Τελευταία ενημέρωση:

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι στο «Ρουντουρού» με αντίπαλο την Γκινγκάμπ και ηττήθηκε με 2-0. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» πραγματοποίησε τραγική εμφάνιση και με εξαίρεση το πρώτο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα στην συνέχεια παραδόθηκε στις «ορέξεις» των Γάλλων.

Η ομάδα του Αγγελου Αναστασιάδη, από τύχη και ανικανότητα των  παικτών της Γκινγκάμπ  δεν έχει μείνει πίσω στο σκορ στο ημίχρονο καθώς οι Γάλλοι έχασαν πολλές ευκαιρίες ενώ είχαν και δοκάρι στο 22’ με τον Μποβί. Στην επανάληψη όμως τα πράγματα έγιναν δύσκολα για τους Θεσσαλονικείς, καθώς η  Γκινγκάμπ  με δύο γκολ σε τρία λεπτά του Μαρβό (47’-50’) προηγείθηκε με 2-0.
Από εκείνο το σημείο και μετά ΠΑΟΚ, έχει ένα βουνό ν' ανέβει και με πεσμένη την ψυχολογία  δεν αντέδρασε ποτέ, με την λήξη του αγώνα να βρίσκει την Γκινγκάμπ να σημειώνει την πρώτη της νίκη σε ευρωπαϊκή διοργάνωση. Πλέον τα δύο προσεχή παιχνίδια με την Φιορεντίνα (νίκησε την Ντιναμό Μινσκ)  για τον ΠΑΟΚ απέκτησαν χαρακτήρα «τελικών» μιας και η Γκινγκάμπ θα κοντραριστεί με την πολύ αδύναμη Ντιναμό Μινσκ και μπορεί με δύο νίκες να φτάσει τους εννιά βαθμούς.