Σούπερ Λίγκα, 7η αγωνιστική

Επιτέλους...βαθμοί!

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Νίκη Βόλου στο γήπεδό της (1-0 τον Πανθρακικό) και ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας

Αυλαία στην 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας με την Νίκη Βόλου να παίρνει τους πρώτους της βαθμούς αφού νίκησε τον Πανθρακικό χάρη στο τέρμα του Ροτζέριο.

Έπρεπε να έρθει η 7η αγωνιστική για να πανηγυρίσει η Νίκη Βόλου τους πρώτους της βαθμούς στην Σούπερ Λίγκα. Το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς πολλές φάσεις, με τις δύο ομάδες να περιορίζονται σε παθητικό ρόλο, όλα αυτά όμως μέχρι το 23ο λεπτό. Κι αυτό γιατί ο Ροτζέριο έκανε το σουτ δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη ο Πανθρακικός προσπάθησε να αλλάξει κάπως την εικόνα του όμως χωρίς κάποιο αποτέλεσμα. Ο χρόνος κυλούσε υπέρ της Νίκης Βόλου, ενώ η ομάδα της Κομοτηνής έδειχνε να μην μπορεί να αντιδράσει, αφού τα σουτ των Ίγκορ και Γκιγιέρμο δεν  ήταν ικανά για να απειλήσουν την εστία του Ταϊρή.

Ετσι το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα του Βόλου να παίρνει τους πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Νίκη Βόλου: Ταΐρης, Μαρινάκης, Τσουκάνης, Καρασαλίδης, Ίβενς, Λάουκς (55’ Μαχλελής), Μουζακίτης, Κοτσαρίδης, Σταμπολζίεφ, Ροτζέριο, Τζιώρας

Πανθρακικός: Πασχαλάκης, Εμπό, Σερφά, Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Ποτουρίδης (46’ Τζάνης), Ιγκόρ, Γκιγέρμο, Ζδράβος (75’ Κάσες), Χρήστου, Χασομέρης.