Σούπερ Λίγκα, 7η αγωνιστική

Μοιρασιά στην Τρίπολη

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός

Στην Τρίπολη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, Αστέρας και Παναιτωλικός παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο έμειναν στο ισόπαλο (1-1) αποτέλεσμα, με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με το δεξί μπήκε στην αναμέτρηση ο Αστέρας αφού μόλις στο 26ο λεπτό ο Μπαράλες με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για το 1-0. Όμως οι φιλοξενούμενοι δεν έχασαν τις ελπίδες τους και πίεσαν για το τέρμα που θα τους έβαζε ξανά στο... παιχνίδι! Κάτι που έγινε στο 35ο λεπτό όταν ο Μορένο έκανε το 1-1, για να στείλει τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Το δεύτερο μέρος βρήκε τον Αστέρα να δημιουργεί ευκαιρίες με σκοπό το τέρμα που θα του έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Η ώρα που ο διαιτητής θα σφύριζε για τελευταία φορά όλο και πλησίαζε με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν κουρασμένοι, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν σπουδαία ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, όμως το σουτ του Ρόλο (90+3') σταμάτησε στο δοκάρι του Ράφαελ και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

Ετσι ο Αστέρας Τρίπολης έχει 10 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός 4.

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Ουσέρο, Μάσα, Ρόλε, Γιαννιώτας (70’ Πάρα), Μπαράλες (79’ Μπακασέτας).

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Ράφαελ, Κέβιν, Μπαχεράνο, Κούσας, Μαλεζάς, Γοδόι, Κόρμπος (75’ Καλογέρης), Φωτάκης, Μαρτίνες, Βιγιαφάνιες (76’ Καπέλ), Μορένο.