Γ' Εθνική, 4η αγωνιστική

Κι άλλη απώλεια για τον Άρη

Στην δεύτερη απώλεια βαθμών προχώρησε ο Αρης (0-0 με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων).

Στο “λευκό” αποτέλεσμα έμειναν Ηρακλής Αμπελοκήπων και Αρης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής με τους Θεσσαλονικείς να μένουν στους 7 βαθμούς.

Αναγνωριστικά ήταν τα πρώτα λεπτά και για τις δύο ομάδες, με τον Αρη να έχει ελαφρώς την κυκλοφορία της μπάλας, με τον Ατματσίδη να χάνει σπουδαία ευκαιρία για να σκοράρει στο 28ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και πίεσαν με σκοπό να πετύχουν το τέρμα που θα τους έδινε τη νίκη ωστόσο οι Λιόλιος και Σαμπιασβίλι δεν βρήκαν δίχτυα και το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Ηρακλής Αμπελοκήπων: Ζιάκα, Βόσδου, Γιώγο, Κοτέντση, Κουρδάκη, Γιαξή, Παπαϊωάννου, Αλεξόπουλο (81’ Χιονίδης), Χαψά, Πολίτη, Σαμπιασβίλι.

Άρης: Καρατζιοβαλής, Λιόλιος (72’ Καπνίδης), Φερνάντες, Γκόλιας, Λιόνης, Σουνάς, Προβατίδης, Ρένια, Παπαδόπουλος, Πόι, Ατματσίδης