Σούπερ Λίγκα,8η αγωνιστική

Απέδρασε από το Περιστέρι

Όπως και πέρσι οι Κρητικοί πήραν ισοπαλία (1-1) απέναντι στον Ατρόμητο.

Ατρόμητος και Εργοτέλης μοιράστηκαν από ένα βαθμό και εντυπώσεις στο Περιστέρι.

Σε ένα κακό αγωνιστικά πρώτο ημίχρονο, οι Κρητικοί μπήκαν με καλύτερες αξιώσεις στο χορτάρι πίεσαν ψηλά, έφευγαν επικίνδυνα στην κόντρα και απείλησαν σε 1-2 περιπτώσεις στο πρώτο μέρος. Μάλιστα στο 3ο λεπτό θα μπορούσαν να προηγηθούν με αυτογκόλ του Λαζαρίδη, όμως ο Τσέναμο έπεσε σωστά και μάζεψε τη μπάλα.Η ομάδα του Σα Πίντο δεν μπόρεσε να οργανωθεί σωστά, παρότι είχε την κατοχή, οπότε αυτό το 0-0 με τη λήξη του ημιχρόνου έμοιαζε απόλυτα λογικό.
Στην επανάληψη ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά και ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 51’ όταν ο Πίτου Γκαρσία εκτέλεσε το φάουλ και ο Λαζαρίδης με σουτ νίκησε τον Τσέρνι. Στο 78’ όμως ο Εργοτέλης έφερε το ματς στα ίσα! Γιουσούφ και Παλμίδης συνδυάστηκαν ωραία, με τον τελευταίο να πατάει στον Μπρούνο ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Τσέναμο και έκανε το 1-1, ένα σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.

Ατρόμητος (Ρικάρντο Σα Πίντο): Τσενάμο, Νάστος (84' Κιβρακίδης), Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κοντοές, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος (46' Αγκουαζί), Ούμπιντες, Γεωργίου, Τάτος (84' Λημνιός), Καραμάνος

Εργοτέλης (Παύλος Δερμιτζάκης): Τσέρνι, Σαϊνάτι, Γιοβάνοβιτς, Γκέντσογλου, Κοζορώνης (64' Μπογκντάνοφ), Τζανακάκης, Γιουσούφ, Λυκογιάννης, Παμλίδης (90'+1' Πίτσος), Χαντί (73' Μπαμ Μπαμ), Χαλκιαδάκης