Σούπερ Λίγκα, 8η αγωνιστική

Δεν την αφήνει την κορυφή!

Δικαίως παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ο ΠΑΟΚ, αφού έπαιξε μπαλάρα και κέρδισε 4-1 την Βέροια

Μπορεί τα βλέμματα όλων να είναι στραμμένα στο «Καραϊσκάκη» ωστόσο στην Τούμπα παίχτηκε ποδόσφαιρο! Ο ΠΑΟΚ πήρε την νίκη με 4-1 της Βέροιας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Από νωρίς έδειξε τις διαθέσεις του ο «δικέφαλος του βορρά» με τους Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη να… πυροβολούν την εστία του Καντιμοίρη. Ετσι δεν άργησε να έρθει και το γκολ για τους Θεσσαλονικείς με τον Μακ στο 25ο λεπτό να κάνει το 1-0, για να έρθει ο Σαλπιγγίδης στο 42ο λεπτό να διπλασιάσει τα τέρματα (2-0) και να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα.

Το δεύτερο μέρος συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο με τους γηπεδούχους να μην… ηρεμούν και να ζητούν κι άλλο τέρμα. Ετσι ήρθε η σειρά του Κάτσε για να γραφτεί σκόρερ στο 58ο λεπτό (3-0), για να ολοκληρωθεί το καρέ τερμάτων από τον Αθανασιάδη (4-0, 79’). Το μόνο που κατάφερε η Βέροια ήταν αν μειώσει σε 4-1 στο 83ο λεπτό με τον Μπεν.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Ρατς, Κατσικάς, Τζιόλης, Κίτσιου, Κάτσε (70’ Μαντούρο), Γκολάσα, Τζανδάρης, Μακ, Σαλπιγγίδης (63’ Παπαδόπουλος), Αθανασιάδης (80’ Περέιρα).

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Μαλόν, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Ραούλ Μπράβο, Μπατιόν, Μπαλάφας (64’ Βάσκες), Γεωργιάδης (58’ Γεωργιάδης), Καλτσάς (67’ Κατίδης), Ντουμίτρου, Κάμπορα.