Εκρυψε την μπάλα για ένα ημίχρονο

Εχει την καλύτερη άμυνα και επίθεση και τουλάχιστον εντός συνόρων δείχνει να παίζει και το καλύτερο ποδόσφαιρο. Δίκαια βρίσκεται στην πρώτη θέση της Σούπερ Λίγκας ο ΠΑΟΚ, μετά και το χθεσινό εμφατικό 4-1 επί της Βέροιας, που θα μπορούσε να ήταν πολύ μεγαλύτερο αφού χάθηκαν πολλές ευκαιρίες.

Η ομάδα του Αναστασιάδη παραμένει αήττητη στη Σούπερ Λίγκα, έχοντας 6 νίκες σε 7 αγώνες, με ποδόσφαιρο που ικανοποιεί το απαιτητικό κοινό του. Χθες έπαιξε και κάτι παραπάνω από καλό ποδόσφαιρο, ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο, όπου υπήρξαν στιγμές που έκρυψε την μπάλα απέναντι σε μια Βέροια που παρά τα 4 γκολ δικαιολόγησε τη δεύτερη θέση που κατείψε μέχρι και χθες στη βαθμολογία.

Οι πλαγιοκοπήσεις του φανταστικού και χθες Ρατς και οι διαγώνιες πάσες του στα δεξιά, στον εορτάζοντα (και MVP) Σαλπιγγίδη, έφεραν αποτέλεσμα στο 25', όταν σε έναν τέτοιο συνδυασμό βρέθηκε σε σωστή θέση ο Μακ που σκόραρε το 1-0.

Το 2-0 δεν άργησε να έρθει, έτσι όπως έπαιζε ο ΠΑΟΚ, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Σαλπιγγίδη, που άλλαξε ρόλους με τον Μακ που έδωσε την πάσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έπαιξε ακόμη πιο θεαματικά και ο κόσμος χειροκρότησε θερμά τα δύο όμορφα γκολ. Ενα από τον Κάτσε στο 57', με δυνατό σουτ από ωραίο συνδυασμό Ρατς-Γκολάσα για το 3-0 και ένα φοβερό αεροπλανικό «βολ πλανέ» στο 79', από τον Αθανασιάδη, με σέντρα-«ξυράφι» του Ρατς, που είναι «όλα τα λεφτά» για τον ΠΑΟΚ.

Η Βέροια μείωσε στο τέλος (83') με τον Μπεν έπειτα από ασίστ του Κάμπορα. Ετσι ήρθε σε πανηγυρικό τόνο άλλο ένα τρίποντο για το Δικέφαλο που ετοιμάζεται για τον αγώνα Κυπέλλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα...