Κύπελλο Ελλάδας, 2η αγωνιστική

Όλα ανοι«Χ»τά !

Ο Χασομέρης ισοφάρισε σε 1-1 και κράτησε όρθιο τον Πανθρακικό στην μάχη της πρόκρισης του 5ου ομίλου

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Ατρόμητος, καθώς κρατούσε τη νίκη στα χέρια του μέχρι το 88ο λεπτό όπου ο Χασομέρης ισοφάρισε για τον Πανθρακικό (1-1), για την 2η αγωνιστική της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Εμφανώς βελτιωμένος εμφανίστηκε ο Ατρόμητος κόντρα στον Πανθρακικό και το έδειξε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Οι φάσεις που δημιουργήθηκαν όμως δεν έφεραν το τέρμα που έψαχναν οι γηπεδούχοι και το άγχος παρέμεινε μέχρι το τέλοςο του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό ο Καραμάνος πάτησε στον Τάτος κι εκείνος άνοιξε το σκορ για το 1-0 για να φέρει ανακούφιση στους συμπαίκτες του. Ωστόσο το συναίσθημα αυτό δεν κράτησε πολύ αφού στο 88ο λεπτό ο Χασομέρης έφερε το παιχνίδι στα ίσια, για το τελικό 1-1.

Ετσι ο Ατρόμητος βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με την ΑΕΚ έχοντας 4 βαθμούς, την ώρα που ο Πανθρακικός ανέβηκε στους 2 βαθμούς, με τον Ηρακλή Ψαχνών να μην έχει κανέναν.

Επόμενη αγωνιστική (07/01): ΑΕΚ- Ατρόμητος και Πανθρακικός- Ηρακλής Ψαχνών

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Tαυλαρίδης, Kιβρακίδης, Kοντοές, Λαζαρίδης, Αγκουαζί, Ούμπιδες, Γεωργίου, Πίτου Γκαρσία, Τατος, Καραμάνος

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Τσουμάνης, Εμπόου, Οκάτσι, Μεχία, Πέρεθ Μορένο, Καθάριος (79' Σερφά), Χασομέρης, Αράμπα