Κύπελλο Ελλάδας, 2η αγωνιστική

Ανω-κάτω τα έκανε ο Λεβαδειακός

Δεν υπάρχουν φαβορί στον 4ο Όμιλο αφού ο Λεβαδειακός ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με τον Ηρακλή (4 βαθμούς) τον οποίο αντιμετωπίζει την επόμενη αγωνιστική.

Ισοβαθμία υπάρχει στην πρώτη θέση του 4ο ομίλου μετά τη νίκη του Λεβαδειακού επί του Πλατανιά με 2-0. Ετσι με 4 βαθμούς Ηρακλής και Λεβαδειακός θα αγωνιστούν για το ποιος θα κερδίσει την 3η αγωνιστική (07/01).

Πολύ καλά στην αναμέτρηση μπήκε η ομάδα της Λειβαδιάς που θέλησε να «καθαρίσει» πολύ γρήγορα την υπόθεση νίκη.
Κάτι που έγινε από το 19ο λεπτό όπου ο Ιτουά άνοιξε το σκορ για το 1-0 για να έρθει ο Μπορνταγκαράι οκτώ λεπτά αργότερα να διαμορφώσει το 2-0 και να κλειδώσει τη νίκη και να οδηγηθούν οι δύο ομάδες την ανάπαυλα.

Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικό, αφού ο Πλατανιάς δεν μπορούσε να αντιδράσει και ο Λεβαδειακός κρατούσε πολύ καλά τη νίκη στα χέρια του μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Θάνου.

Βαθμολογία: Ηρακλής και Λεβαδειακός 4 βαθμούς, Πλατανιάς 3, Εθνικός Γαζώρου 0

Επόμενη αγωνιστική: Εθνικός Γαζώρου- Λεβαδειακός και Πλατανιάς- Ηρακλής.

Εργοτέλης (Παύλος Δερμιτζάκης): Καβουσάκης, Ρέντζας, Σαϊνάτι, Παντελάκης, Πίτσος, Στράους, Μπογκντάνοφ, Κούτρης, Βλαχοδήμος, Μπαμ - Μπαμ, Νόσκοβιτς

Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Τζινάρ, Τσιάμης, Όστοϊτς, Καλί, Καταλά, Βεργώνης, Σεντρίκ, Βάσκες, Κατίδης, Μπεν, Μπαργκάν