Σούπερ Λίγκα, 9η αγωνιστική

Μοιράστηκαν βαθμούς στα Χανιά!

Στο ισόπαλο 0-0 έμειναν Πλατανιάς και ΠΑΣ Γιάννινα

Στα Χανιά άνοιξε η 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, με τους Πλατανιά και ΠΑΣ Γιάννινα να παίρνουν από έναν βαθμό, μετά το “λευκό” αποτέλεσμα.

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης βρήκε τους γηπεδούχους να πατάν καλύτερα στον αγώνα με τους Κουλιμπαλί και Τετέ να δημιουργούν ευκαιρίες, ενώ στο 22ο λεπτό το σουτ του Τσουράκη σταμάτησε στο δοκάρι το Βελλίδη! Η πίεση του Πλατανιά συνεχίστηκε όμως οι ευκαιρίες των Αγκιλέρα (27') και Ναζλίδη (38') πέρασαν άουτ.

Στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε με τον ΠΑΣ Γιάννινα να παίρνει τα ηνία του αγώνα και τα σουτ των Τσάβες (62'), Γιάκου (64') και Μπανανά (84') να μην βρίσκουν δίχτυα και το 0-0 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Ιτούα, Δημήτρης, Τετέ (74' Μαχαμάτ), Αγκιλέρα, Μενδρινός, Τσουράκης, Γκόμες (85' Φιγκέιρα), Ναζλίδης (66' Τόρες).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βελλίδης, Μιχαήλ (75' Λόπες), Χαρίσης (55' Γιάκος), Μπέριος, Στρούνα, Λίλα, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Τσάβες, Ακόστα, Ίλιτς (46' Σαπαλίδης).