Σούπερ Λίγκα, 9η αγωνιστική

Όλα τα γκολ ο Γιάννου!

Με δύο γκολ του Απόστολου Γιάννου ο Πανιώνιος απέσπασε ισοπαλία 2-2 με την Βέροια

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στη Βέροια, για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, όπου ο Πανιώνιος κατάφερε και πήρε ισοπαλία με 2-2 από την “βασίλισσα” με πρωταγωνιστή τον Απόστολο Γιάννου.

Καλό μπορούσε να θεωρηθεί το ξεκίνημα για τους γηπεδούχους που προσπαθούσαν με οργανωμένες επιθέσεις να πετύχουν το τέρμα που θα τους έδινε προβάδισμα. Γκολ μπήκε αλλά από τον Πανιώνιο, όταν στο 19ο λεπτό ο Γιάννου έκανε το σουτ το οποίο κατέληξε στα δίχτυα του Καντιμοίρη για το 1-0. Ετσι οι φιλοξενούμενοι πλέον δεν είχαν άγχος και πίεζαν για να πετύχουν κι άλλο τέρμα, την στιγμή που η Βέροια ισοφάρισε. Στο 39ο λεπτό ο Κάμπορα με ανάποδο ψαλίδι έκανε το 1-1, για να έρθει ο Μπράβο στο 45ο λεπτό με κεφαλιά να διαμορφώσει το 2-1 και να στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια με προβάδισμα στο σκορ.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε και ο Πανιώνιος έψαξε το γκολ της ισοφάρισης και το πέτυχε στο 53ο λεπτό με τον Γιάννου να κάνει το 2-2. Από κει και πέρα ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο (2-2) αποτέλεσμα μέχρι το τέλος του αγώνα.

Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Αραγονές, Βέρτζος, Μπράβο, Αμαραντίδης, Μπατιόν, Βάσκες (54’ Μπαργκάν), Ντουμίτρου (66’ Μπεν), Μπαλάφας, Καλτσάς, Κάμπορα (79' Γεωργιάδης)

Πανιώνιος (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Παπαδόπουλος, Παντίδος, Γιάννου, Κολοβός, Τασουλής, Φούντας (41’ Γκίνη), Σιώπης, Μητρόπουλος, Μπουμάλ (80' Ντουρμισάι), Αργυρόπουλος (88' Πάνος), Οικονόμου