Σούπερ Λίγκα, 9η αγωνιστική

Δεν ήθελε να μπεί!

Σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις Πανθρακικός και ΟΦΗ δεν μπορούσαν να βάλουν την μπάλα στα δίχτυα (0-0)

Στην Κομοτηνή έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι με τους Πανθρακικό και ΟΦΗ να έχουν ευκαιρίες για γκολ αλλά η μπάλα να μην τους κάνει το χατήρι και το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος!

Πολύ καλό ξεκίνημα έκαναν αμφότερες οι ομάδες που μπήκαν στο γήπεδο για να σκοράρουν!  Η πρώτη καλή ευκαιρία ήρθε από τους γηπεδούχους με τον Μεχία να μην μπορεί αν βρει δίχτυα, ενω στην αμέσως επόμενη φάση ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού απέκρουσε δύσκολα το φάουλ του Μερεμπασβίλι. Ωστόσο η σημαντικότερη ευκαιρία για τον Πανθρακικό ήρθε στο 22ο λεπτό όταν ο Ίγκορ έστειλε την μπάλα άουτ σε κενή εστία! Ετσι φτάσαμε στο τέλος του πρώτου μέρους με το “λευκό” αποτέλεσμα.

Η επανάληψη ξεκίνησε όπως και το πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες ήθελαν πάση θυσία το τέρμα που θα τους έδινε τους βαθμούς της νίκης όμως όσες ευκαιρίες δημιούργησαν δεν έφεραν γκολ και το 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης (67’ Ντιγκίνι), Κάσες (61’ Γκιγιέρμο), Χασομέρης, Σερφά, Εμπόου, Μπαϊκαρά, Χρήστου (83’ Ποτουρίδης), Λαδάκης, Ίγκορ

ΟΦΗ: Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Κουτσιανικούλης (63’ Τζορτζ), Πετρόπουλος (79’ Σίσιτς), Ράζακ, Φερνάντεθ (35’ Μπανούσης), Μερεμπασβίλι, Στάθης, Μακρής, Μιλιάζες