Σούπερ Λίγκα, 9η αγωνιστική

Αυτός είναι...Παναθηναϊκός!

Την νίκη με 2-0 επί του Ατρομήτου πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στον Ατρόμητο για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ένα γρήγορο γκολ ήθελε ο Παναθηναϊκός και το έψαξε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, ωστόσο ο Ατρόμητος ήταν καλά στημένος. Πράνιτς και Νάνο προσπαθούσαν να βρουν τους διαδρόμους, ενώ από σέντρα του Κροάτη ήρθε και το γκολ αλλά Λαζαρίδη. Στο 27ο λεπτό ο Πράνιτς έκανε το σουτ με τον Λαζαρίδη να βάζει την κόντρα και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Το γκολ έφερε τον εκνευρισμό στους παίκτες του Ατρομήτου με αποτέλεσμα οι Καραμάνος και Ρισβάνης να λογομαχήσουν και να εισπράξουν από μία κίτρινη κάρτα.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με μία αλλαγή για τους Περιστεριώτες αφού ο Σα Πίντο ήθελε να κάνει την ομάδα του πιο επιθετική και πέρασε τον Παπάζογλου στην θέση του Τάτου. Όμως η εικόνα των φιλοξενούμενων δεν άλλαξε, ενώ μάλιστα ήρθε και δεύτερο τέρμα. Στο 85ο λεπτό ο Ατζγκούν με πλασέ διαμόρφωσε το 2-0, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος.

Με τη νίκη αυτή ο Παναθηναϊκός ανέβηκε στους 13 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος έμεινε στους 11 βαθμούς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Στιλ, Τριανταφυλλόπουλος, Μέντες, Ζέκα, Δώνης, Καρέλης, Νάνο, Μπούι, Ρισβάνης (43’ Κουτρουμπής), Πράνιτς (72’ Ατζαγκούν), Πέτριτς (65’ Λαγός).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Τσέναμο, Ταυλαρίδης, Αγκουαζί (59’ Δημούτσος), Ναπολεόνι, Τάτος (46’ Παπάζογλου), Νάστος, Καραμάνος, Ουμπίδες (79’ Γεωργίου), Λαζαρίδης, Γκαρσία, Κοντοές.