Σούπερ Λίγκα, 10η αγωνιστική

Ερυθρόλευκος περίπατος

Σε μία άνετη νίκη προχώρησε ο Ολυμπιακός απέναντι στον Πανθρακικό το μεσημέρι της Κυριακής (09/11)

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο ο Ολυμπιακός επικράτησε 5-1 του Πανθρακικού, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους. Η μία ευκαιρία διαδεχόταν την άλλη και όλα έδειχναν πως το γκολ δεν θα αργούσε να μπει. Κάτι που έγινε στο 36ο λεπτό με τον Ντομίνγκες να ευστοχεί από την άσπρη βούλα (ανατροπή του Τσόρι από τον Τζάνη) για το 1-0, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπουχαλάκης έκανε το 2-0 για να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Η επανάληψη ξεκίνησε με το σουτ του Ντοσεβί να σταματάει στο δοκάρι του Πασχαλάκη, για να ξεκινήσει ο χορός τερμάτων. Στο 67ο λεπτό ο Αυλωνίτης έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του, για να δώσει την σκυτάλη στον Διαμαντάκο για το 4-0 (84') και να διαμορφώσει το 5-0 ο Μήτρογλου στο 90ο λεπτό.
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα του Πανθρακικού να πετυχαίνει το γκολ της τιμής από τον Κάσες (5-1).

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Αυλωνίτης, Μποτία, Γιαννούλης, Μιλιβόγεβιτς, Μπουχαλάκης, Ντοσεβί (75' Μήτρογλου), Αφελάι (56' Φουστέρ), Ντομίνγκες (69' Ντουρμάζ), Διαμαντάκος.

Πανθρακικός (Νίκος Μπαχαρίδης): Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Τζάνης, Κάσες, Σερφά (46' Τσουμάνης), Μπαϊκαρά, Χρήστου, Καθάριος (60' Μεχία), Αράμπα (80' Λίτσκας), Λαδάκης, Ποτουρίδης.