Σούπερ Λίγκα, 10η αγωνιστική

ΠΑΣ τεσσάρων αστέρων

Στις νίκες επέστρεψε ο ΠΑΣ Γιάννινα και μάλιστα εντυπωσιακά, αφού κέρδισε την Νίκη Βόλου με 4-0

«Πάρτι» κόντρα στην Νίκη Βόλου έκανε ο ΠΑΣ Γιάννινα, αφού με σκόρερ τους Μιχαήλ, Μανιάς, Ίλιτς και Τσουκαλά επικράτησε 4-0 κι επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα.

Δεδομένο ήταν πως το φαβορί ήταν ο ΠΑΣ κάτι που αποδείχθηκε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα. Οι Ηπειρώτες έπαιξαν ποδόσφαιρο και κατάφεραν να ανοίξου το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με τον Μιχαήλ να κάνει το 1-0, την στιγμή που η Νίκη Βόλου δεν είχε ούτε μία ευκαιρία στο πρώτο μέρος.

Η κατοχή της μπάλας συνεχίστηκε για τον ΠΑΣ και στο δεύτερο μέρος και στο 49ο λεπτό ο Μανιάς με κεφαλιά  διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (2-0), δίνοντας ρυθμό στον αγώνα. Η Νίκη Βόλου προσπάθησε να βρει διαδρόμους, χωρίς αποτέλεσμα και οι γηπεδούχοι βρήκαν ευκαιρία να πετύχουν και τρίτο τέρμα. Στο 75ο λεπτό ο Ίλιτς έκανε το 3-0 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα, 4-0, από τον Τσουκαλά.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Μπέριος (47’ Σκόνδρας), Ακόστα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Μανιάς, Τσουκαλάς, Ίλιτς (80’ Ηλιάδης), Στρούνα (46’ Χαρίσης), Τσάβες, Λίλα

Νίκη Βόλου: Ταΐρης, Καρασαλίδης, Μαχλελής, Ίβενς, Κυζιρίδης (61’ Γιαννιτσάνης), Κοτσαρίδης, Μαρινάκης, Τσουκάνης (54’ Σταμπολζίεφ), Λάουκς, Νικλητσιώτης (77’ Σκούρτης), Τζιώρας