Σούπερ Λίγκα, 10η αγωνιστική

Ανούσια μέρα στη Λιβαδειά

Σ ένα κακό παιχνίδι Λεβαδειακός και Πλατανιάς έμειναν χωρίς σκορ

Στη Λιβαδειά αμφότερες οι ομάδες δεν θα θέλουν να θυμούνται την σημερινή μέρα (09/11), αφού Λεβαδειακός και Πλατανιάς έμειναν στο ισόπαλο 0-0, χωρίς ιδιαίτερες φάσεις.

Μοναδικός στόχος των δύο ομάδων ήταν να κρατήσουν το “μηδέν” στις εστίες τους. Ο Πλατανιάς είχε την ελαφρά υπεροχή του αγώνα χωρίς όμως να μπορεί να την εκμεταλλευτεί, με τον Λεβαδειακό να ανεβάζει στροφές μετά το εικοσάλεπτο.  Οι μεν γηπεδούχοι είχαν μια ευκαιρία με τον Σάντσες, ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να βρουν δίχτυα στο 37ο λεπτό.

Στην επανάληψη ο Πλατανιάς ήθελε να πετύχει το τέρμα που θα του έδινε το προβάδισμα στο σκορ όμως οι Μαχαμάτ και Τσουράκης δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν.  Ο χρόνος κυλούσε και οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, με το “λευκό” αποτέλεσμα να μένει μέχρι το τέλος.

Λεβαδειακός (Παντελίδης): Σηφάκης, Νικολακάκης, Μαχαίρας, Κώτσιος, Τόμας, Μάντζιος, Σάντσες, Κονέ, Γκόμεζ (60’ Σοτέλο), Βούκσεβιτς (86’ Γιακουμάκης), Μπορνταγκαράι (69’ Μιλοσαβλίεβ)

Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολίμπα, Κουλιμπαλί, Ζαραδούκας, Μαχαμάτ, Μπανανά, Αζίζ, Νούνες, Γκόμες (81’ Φιγκέιρα), Τσουράκης (86’ Δημήτρης), Ναζλίδης (70’ Τόρες), Ιτούα