Σούπερ Λίγκα, 10η αγωνιστική

Δύο τα αστέρια του!

Με τους Καραμάνο και Ναπολεόνι να σκοράρουν, ο δεύτερος με χατ-τρικ, ο Ατρόμητος επικράτησε 4-3 του Αστέρα Τρίπολης.

Ακόμη μπαίνουν γκολ στο Περιστέρι! Ο Ατρόμητος στην αυλαία της 10ης αγωνιστικής πανηγύρισε τη νίκη με 4-3 επί του Αστέρα Τρίπολης, με πρωταγωνιστές τους Καραμάνο και Ναπολεόνι (πέτυχε χατ-τρικ).

Το καλύτερο του παιχνίδι πραγματοποίησε ο Ατρόμητος, επιστρέφοντας στις νίκες! Εχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας οι Περιστεριώτες κατάφεραν κι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 18ο λεπτό με τον άνθρωπο που τους έδωσε την τελευταία νίκη (1-0 επί του Ολυμπιακού, από τότε έχει να κερδίσει ο Ατρόμητος) και ακούει στο όνομα Τάσος Καραμάνος.

Σκόρερ του πρώτου τέρματος ο Καραμάνος Σκόρερ του πρώτου τέρματος ο Καραμάνος

Από κει πέρα τα πράγματα έγιναν εύκολα, άγχος δεν υπήρχε και τρία λεπτά αργότερα ο Καραμάνος βρέθηκε μόνος απέναντι στον Κοσίτσκι προσπάθησε να τον κρεμάσει όμως ο Ζησόπουλος έδιωξε πάνω στην γραμμή, για να έρθει ο Ναπολεόνι να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Στο 30ο λεπτό ο Αστέρας αντέδρασε και ο Πάρα ευστόχησε στο χτύπημα πέναλτι και διαμόρφωσε το 2-1, για να έρθει στο 44ο λεπτό ξανά ο Ναπολεόνι να κάνει το 3-1 και να στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη τίποτα δεν σταματούσε τους παίκτες του Σα Πίντο, είχαν ρυθμό, κυκλοφορία τςη μπάλας και διάθεση για να πετύχουν κι άλλο τέρμα. Κάτι που έγινε στο 55ο λεπτό με τον Ναπολεόνι να πετυχαίνει χατ-τρικ (4-1) και το πάρτι στις κερκίδες του Ατρομήτου να ξεκινάει. Το μόνο που άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα ήταν τα τέρματα για τον Αστέρα, κι αυτό γιατί στο 80ο λεπτό ο Μπαράλες έκανε το 4-2, γαι να διαμορφώσει το τελικό 4-3 ο Φερνάντες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η βαθμολογία: ΠΑΟΚ 22, Ολυμπιακός 20, Καλλονή 18, Βέροια 17, Παναθηναϊκός 16, Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης 14, Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα 13, Ξάνθη 12, Πλατανιάς και Κέρκυρα 11, ΟΦΗ 10, Πανιώνιος 8, Λεβαδειακός 7, Εργοτέλης και Πανθρακικός 6, Νίκη Βόλου 4

Ατρόμητος (Σα Πίντο): Τσενάμο, Πίτου Γκαρσία (58' Δημούτσος), Κοντοές, Ταυλαρίδης (38' Λαζαρίδης), Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Καραμάνος, Αγκουαζί (66' Μπάλλας), Ούμπιντες, Παπάζογλου

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Ζησόπουλος, Πάρα (68' Φερνάντες), Ουσέρο (75' Τσοκάνης), Μουνάφο, Γιαννιώτας, Μπαράλες, Ρόλε (79' Μπακασέτας)