Κορυφή και ο Απόλλωνας

Χάρη στα γκολ των Φαρινόλα (50') και Κυβελίδη (75') ο Απόλλων Σμύρνης καθάρισε (2-0) τον Άλιμο στην Ριζούπολη, φτάνοντας τις τέσσερις νίκες σε πέντε αγώνες.

Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να έχουν αλλάξει την ροή του αγώνα, στο 44' με το πέναλτι που κέρδισαν από χέρι του Κύργια, όμως ο Ιωάννου αστόχησε από την άσπρη βούλα, ενώ είχαν και δοκάρι στο 83' με τον Δωροβίνη. Με αυτή την νίκη, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έπιασε την ΑΕΚ (12β.) στην κορυφή του 1ου ομίλου, με τη Ενωση να έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Στον δεύτερο όμιλο με γκολ του Μπιτέλη (66'), η Αναγέννηση Καρδίτσας επιβλήθηκε (1-0) του Εθνικού Σερρών, πετυχαίνοντας την δεύτερη σερί νίκη της στην Football League. Οι «κιτρινόμαυροι» αναρριχήθηκαν στην 5η θέση, ενώ η ομάδα των Σερρών έμεινε στην προτελευταία με 2 βαθμούς.

ΒΟΛΕΪ: Η προέλαση του Ολυμπιακού συνεχίστηκε στο πρωτάθλημα της Α1 βόλεϊ ανδρών, καθώς έκαμψε την αντίσταση της ΑΕΚ με 3-1 σετ (26-24, 25-14, 23-25, 25-21), σε παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική. Εκανε έτσι το 3Χ3 και έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ο οποίος έχει πετύχει επίσης το απόλυτο. Οπως φαίνεται και από τη διακύμανση του σκορ η ΑΕΚ πάλεψε το πρώτο σετ, ενώ πήρε το τρίτο, αλλά στο τέταρτο οι «ερυθρόλευκοι» έφθασαν στην επικράτηση με ανατροπή.