Ηλεκτρονική Έκδοση

Ευρωλίγκα: Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες των 4 ομίλων

Το enet.gr σας παρουσιάζει το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των 4 ομίλων της πρώτης φάσης της Ευρωλίγκας. Μέχρι τις 22 Δεκεμβρίου κάθε ομάδα θα δώσει 10 αγώνες, διεκδικώντας την πρόκριση στο Top-16.

                                 Η βαθμολογία των 4 ομίλων

1ος όμιλος   2ος όμιλος
Ομάδα Αγ Πόντοι Β.   Ομάδα Αγ Πόντοι Β.
1.Κάχα Λαμποράλ 9 730-688 14   1.TΣΣΚΑ Μόσχας 9 779-646 18
2.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 9 703-683 14   2.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 9 763-673 15
3.Φενέρμπαχτσε 9 702-682 14   3.Ουνικάχα Μάλαγα 9 708-717 13
4.Καντού 9 648-661 14   4.Ζαλγκίρις Κάουνας 9 676-736 12
5.Μπιλμπάο 9 699-683 13   5.Μπάμπεργκ 9 707-723 12
6.Νανσί 9 669-754 12   6.ΚΚ Ζάγκρεμπ 9 642-780 11
3ος όμιλος   4ος όμιλος
Ομάδα Αγ Πόντοι Β.   Ομάδα Αγ Πόντοι Β.
1.Ρεάλ Μαδρίτης 9 804-707 16   1.Μπαρτσελόνα 9 714-549 17
2.Μακάμπι Τελ Αβίβ 9 704-663 15   2.Σιένα 9 700-643 16
3.Αναντόλου Εφές 9 655-676 14   3.ΟΥΝΙΚΣ Καζάν 9 626-593 15
4.Παρτίζαν 9 673-702 13   4.Γαλατάσαραϊ 9 644-657 13
5.Αρμάνι Μιλάνο 9 666-668 12   5.Πρόκομ 9 565-664 10
6.Σπιρού Σαρλερουά 9 660-476 11   6.Ολίμπια Λιουμπ. 9 526-669 10
 
                                     1η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
17/10 Ζαλγκίρις Κάουνας-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2ος 74-87
19/10 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Κάχα Λαμποράλ 1ος 66-69
19/10 Καντού-Νανσί 1ος 80-69
19/10 ΟΥΝΙΚΣ Καζάν-Σιένα 4ος 71-79
19/10 Πρόκομ-Γαλατάσαραϊ 4ος 72-76
20/10 Παναθηναϊκός-Ουνικάχα Μάλαγα 2ος 98-77
20/10 Μπάμπεργκ-ΚΚ Ζάγκρεμπ 2ος 96-65
20/10 Παρτίζαν-Αναντόλου Εφές 3ος 73-84
20/10 Σπιρού Σαρλερουά-Ρεάλ Μαδρίτης 3ος 76-100
20/10 Αρμάνι Μιλάνο-Μακάμπι Τελ Αβίβ 3ος 89-82
20/10 Ολίμπια Λιουμπλιάνας-Μπαρτσελόνα 4ος 64-86
21/10 Μπιλμπάο-Ολυμπιακός 2ος 76-61
 

                                     2η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
25/10 Ουνικάχα Μάλαγα-Ζαλγκίρις Κάουνας 2ος 85-78
26/10 Κάχα Λαμποράλ-Καντού 1ος 81-69
26/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπάμπεργκ 2ος 94-74
26/10 ΚΚ Ζάγκρεμπ-Παναθηναϊκός 2ος 62-81
26/10 Αναντόλου Εφές-Σπιρού Σαρλερουά 3ος 79-80
27/10 Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ 1ος 81-74
27/10 Νανσί-Μπιλμπάο 1ος 87-73
27/10 Ρεάλ Μαδρίτης-Αρμάνι Μιλάνο 3ος 85-78
27/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Παρτίζαν 3ος 70-66
27/10 Γαλατάσαραϊ-ΟΥΝΙΚΣ Καζάν 4ος 64-68
27/10 Σιένα-Ολίμπια Λιουμπλιάνας 4ος 79-57
27/10 Μπαρτσελόνα-Πρόκομ 4ος 88-61
 

                                     3η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
2/11 Κάχα Λαμποράλ-Ολυμπιακός 1ος 81-79
2/11 ΚΚ Ζάγκρεμπ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2ος 47-89
2/11 Σιένα-Γαλατάσαραϊ 4ος 103-77
2/11 Ολίμπια Λιουμπλιάνας-Πρόκομ 4ος 70-62
3/11 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Νανσί 1ος 90-86
3/11 Καντού-Μπιλμπάο 1ος 78-69
3/11 Μπάμπεργκ-Ουνικάχα Μάλαγα 2ος 78-79
3/11 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ρεάλ Μαδρίτης 3ος 88-82
3/11 Παρτίζαν-Σπιρού Σαρλερουά 3ος 91-81
3/11 Αρμάνι Μιλάνο-Αναντόλου Εφές 3ος 54-62
3/11 ΟΥΝΙΚΣ Καζάν-Μπαρτσελόνα 4ος 65-93
4/11 Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις Κάουνας 2ος 92-75
 

                                     4η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
9/11 Καντού-Ολυμπιακός 1ος 64-63
9/11 Μπιλμπάο-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ 1ος 70-73
9/11 Ουνικάχα Μάλαγα-ΚΚ Ζάγκρεμπ 2ος 99-85
9/11 Ολίμπια Λιουμπλιάνας-Γαλατάσαραϊ 4ος 70-79
9/11 Πρόκομ-ΟΥΝΙΚΣ Καζάν 4ος 68-72
10/11 Νανσί-Κάχα Λαμποράλ 1ος 90-85
10/11 Ζαλγκίρις Κάουνας-Μπάμπεργκ 2ος 81-70
10/11 Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2ος 76-78
10/11 Αναντόλου Εφές-Μακάμπι Τελ Αβίβ 3ος 72-79
10/11 Σπιρού Σαρλερουά-Αρμάνι Μιλάνου 3ος 76-81
10/11 Παρτίζαν-Ρεάλ Μαδρίτης 3ος 80-79
10/11 Μπαρτσελόνα-Σιένα 4ος 92-75
 

                                     5η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
16/11 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Καντού 1ος 85-83
16/11 Κάχα Λαμποράλ-Μπιλμπάο 1ος 84-89
16/11 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ουνικάχα Μάλαγα 2ος 77-66
16/11 ΚΚ Ζάγκρεμπ-Ζαλγκίρις Κάουνας 2ος 80-78
17/11 Ολυμπιακός-Νανσί 1ος 91-78
17/11 Μπάμπεργκ-Παναθηναϊκός 2ος 79-76
17/11 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Σπιρού Σαρλερουά 3ος 69-59
17/11 Ρεάλ Μαδρίτης-Αναντόλου Εφές 3ος 104-84
17/11 Αρμάνι Μιράλο-Παρτίζαν 3ος 65-69
17/11 ΟΥΝΙΚΣ Καζάν-Ολίμπια Λιουμπλιάνας 4ος 81-51
17/11 Γαλατάσαραϊ-Μπαρτσελόνα 4ος 66-70
17/11 Σιένα-Πρόκομ 4ος 84-73
 

                                     6η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
23/11 Ολυμπιακός-Μπιλμπάο 1ος 88-81
23/11 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ζαλγκίρις Κάουνας 2ος 95-82
23/11 Αναντόλου Εφές-Παρτίζαν 3ος 67-58
23/11 Σιένα-ΟΥΝΙΚΣ Καζάν 4ος 73-79
24/11 Νανσί-Καντού 1oς 76-75
24/11 Κάχα Λαμποράλ-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ 1ος 90-85
24/10 ΚΚ Ζάγκρεμπ-Μπάμπεργκ 2ος 86-74
24/10 Ουνικάχα Μάλαγα-Παναθηναϊκός 2ος 76-77
24/10 Ρεάλ Μαδρίτης-Σπιρού Σαρλερουά 3ος 93-89
24/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Αρμάνι Μιλάνο 3ος 85-76
24/10 Γαλατάσαραϊ-Πρόκομ 4ος 78-76
24/10 Μπαρτσελόνα-Ολίμπια Λιουμπλιάνας 4ος 72-46
 

                                     7η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
30/11 Καντού-Κάχα Λαμποράλ 1ος 71-68
30/11 Ζαλγκίρις Κάουνας-Ουνικάχα Μάλαγα 2ος 67-65
30/11 Παναθηναϊκός-ΚΚ Ζάγκρεμπ 2ος 74-76
30/11 Μπάμπεργκ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2ος 78-81
30/11 Σπιρού Σαρλερουά-Αναντόλου Εφές 3ος 62-66
1/12 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Ολυμπιακός 1ος 86-70
1/12 Μπιλμπάο-Νανσί 1ος 97-75
1/12 Αρμάνι Μιλάνο-Ρεάλ Μαδρίτης 3ος 65-72
1/12 Παρτίζαν-Μακάμπι Τελ Αβίβ 3ος 74-71
1/12 ΟΥΝΙΚΣ Καζάν-Γαλατάσαραϊ 4ος 72-61
1/12 Ολίμπια Λιουμπλιάνας-Σιένα 4ος 57-63
1/12 Πρόκομ-Μπαρτσελόνα 4ος 45-76
 

                                     8η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
7/12 Μπιλμπάο-Καντού 1ος 64-67
7/12 Νανσί-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ 1ος 53-73
7/12 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-ΚΚ Ζάγκρεμπ 2ος 87-74
7/12 Ζαλγκίρις Κάουνας-Παναθηναϊκός 2ος 59-94
7/12 Ουνικάχα Μάλαγα-Μπάμπεργκ 2ος 79-90
7/12 Γαλατάσαραϊ-Σιένα 4ος 63-67
7/12 Πρόκομ-Ολίμπια Λιουμπλιάνας 4ος 67-52
8/12 Ολυμπιακός-Κάχα Λαμποράλ 1ος 84-82
8/12 Αναντόλου Εφές-Αρμάνι Μιλάνο 3ος 84-70
8/12 Σπιρού Σαρλερουά-Παρτίζαν 3ος 84-79
8/12 Ρεάλ Μαδρίτης-Μακάμπι Τελ Αβίβ 3ος 88-65
8/12 Μπαρτσελόνα-ΟΥΝΙΚΣ Καζάν 4ος 63-50
 

                                     9η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
14/12 Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Μπιλμπάο 1ος 70-80
14/12 Κάχα Λαμποράλ-Νανσί 1ος 90-55
14/12 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Παναθηναϊκός 2ος 91-75
14/12 ΚΚ Ζάγκρεμπ-Ουνικάχα Μάλαγα 2ος 67-82
14/12 Αρμάνι Μιλάνο-Σπιρού Σαρλερουά 3ος 88-53
14/12 Ρεάλ Μαδρίτης-Παρτίζαν 3ος 101-83
15/12 Ολυμπιακός-Καντού 1ος 86-61
15/12 Μπάμπεργκ-Ζαλγκίρις Κάουνας 2ος 68-82
15/12 Μακάμπι Τελ Αβίβ-Αναντόλου Εφές 3ος 96-57
15/12 ΟΥΝΙΚΣ Καζάν-Πρόκομ 4ος 68-41
15/12 Γαλατάσαραϊ-Ολίμπια Λιουμπλιάνας 4ος 80-59
15/12 Σιένα -Μπαρτσελόνα 4ος 77-74
 

                                     10η Αγωνιστική

 Ημερ.  Αγώνας  Όμιλος  Σκορ
22/12 Μπιλμπάο-Κάχα Λαμποράλ 1ος  
22/12 Νανσί-Ολυμπιακός 1ος  
22/12 Καντού-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ 1ος  
21/12 Παναθηναϊκός-Μπάμπεργκ 2ος  
21/12 Ουνικάχα Μάλαγα-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2ος  
21/12 Ζαλγίρις Κάουνας-ΚΚ Ζάγκρεμπ 2ος  
22/12 Αναντόλου Εφές-Ρεάλ Μαδρίτης 3ος  
22/12 Παρτίζαν-Αρμάνι Μιλάνο 3ος  
22/12 Σπιρού Σαρλερουά-Μακάμπι Τελ Αβίβ 3ος  
21/12 Μπαρτσελόνα-Γαλατάσαραϊ 4ος  
21/12 Πρόκομ-Σιένα 4ος  
21/12 Ολίμπια Λιουμπλιάνας-ΟΥΝΙΚΣ Καζάν 4ος  
 

Αποστολή με Email Εκτύπωση σελίδας

Διαβάστε επίσης

Στην κατηγορία
Αθλητισμός
Με λέξεις-κλειδιά
Μπάσκετ
Ευρωλίγκα